1348 Defa Okundu

     24 Haziran seçimlerinden önce birçok kişi sürekli seçim tahminleri yaptı. Özellikle sanki anlaşmışlar gibi Milliyetçi Hareket Partisi üzerine büyük bir manipülasyon yaptılar. Birçok anketörler de MHP’yi %5-6 gibi oranlar üzerinde gösterdiler. Bu da yetmezmiş gibi bazı sözde Vatansever, özde hain olan bazı kişier de MHP ile dalga geçer gibi söylemler ile yıpratmaya çalıştı. Sanki çok anlıyorlarmış gibi asla ama asla barajı geçemez dediler. Hatta sözüm ona eski bir bakan da MHP için şöyle demişti: ‘’ "MHP yüzde 10’u geçsin Ankara Tandoğan meydanında anırırım" demişti. (Acaba şimdi kendini nasıl hissediyor)

     Dolayısı ile pek çok farklı şekilde aynı amaç doğrultusunda MHP’nin üzerine oynadılar. Ama bir şeyi hesap edemediler… MHP bu ülkenin sigortasıdır. Rahmetli Alparlaslan Türkeş’in de dediği gibi: ‘’ MHP’nin bitmesi için Nuh Tufanı gerekir’’ Evet MHP 24 Haziran’da en başarılı parti olmuştur. Neredeyse birçok kişiyi yanıltmıştır. Ona güvenenleri de gururlandırmıştır.

     MHP denge unsurudur. Ülkenin Derin merkezidir. 2200 yıllık geleneğin köklerini içinde yaşatan bir partiden çok daha fazlasıdır... Bugün MHP'yi acımasız ve mesnetsizce eleştirenler bu ülkede gayri milli ne varsa destekliyor. MHP, Vatanın derdiyle dertlenen ve derdi memleket olan Türk Devleti'nin üç hilalini bağrında taşıyan bir partidir.

Bu arada dün bazı TV kanallarında da birtakım yorumcular; efendim MHP oyunu nasıl yükseltir, yok MHP nasıl barajı geçer vs. söylemler ile güya şaşkınlıklarını, ama aslında kahrolmalarını sergilediler.

     Özellikle baktığımız zaman, Türkmen beyi Devletin Ak Saçlısı Devlet Bahçeli Bey’in Devletin bekası yönündeki söylemlerinden tutun da pek çok konuştuğu olaylarda ki öngörüleri ve muazzam feraseti ile siyaset üstü hamleleri de unutulmayacak bir husustur. Sadece Cumhur İttifakı hamlesi değil, pek çok Devlet’in en kritik zamanlarında 2200 yıllık Türk Devleti’nin üst aklının bir tezahürü şeklinde hareket etmesi de ayrıca önemlidir.

Bu kadar bölünmeye ve üstünde türlü oyunlar oynanmasına rağmen MHP'nin dimdik güçlü bir şekilde menziline devam etmesi demek ülke ve Devlet için çok önemlidir... Unutmayın: MHP bu ülkenin sigortasıdır.

     Evet sevgili dostlar, önümüzdeki süreçte 2019'da bölgede çıkması muhtemel büyük savaş öncesi Sn. Devlet Bahçeli'nin de söylediği gibi Devletin bekaa sorunu gereği çok dikkatli olmamız gereken bir sürece giriyoruz. S-400'lerin alımının 2019'a çekilmesi, savunma sanayinde 2019'da envantere yeni silahların katılması vs. hepsi büyük bir plan dahilinde yapılmıştır. 2200 yıllık Kadim Türk Devleti'nin Üst Aklı bu planı en iyi şekilde uygulamak için bizzat sahadadır. Dolayısı ile güçlü bir şekilde yeni sistem de bürokrasinin hantallığından kurtulup çabuk karar alma ve olaylara karşı refleksler daha kuvvetli olmalıdır.

Türkiye gelecek dönemde bizzat Devletin projesi olan ''Avrasya Birliği'' Politikasına daha keskin ve kararlı adımlar ile devam edecektir. Bölge ülkeleri ile de daha sağlam ittifaklar kurmaya ve bölgede söz sahibi olmaya devam edecektir. Bu husus çok önemlidir! Umuyorum ki geleceğin dünyasında Avrasya'nın parlayan yıldızı Türkiye olacaktır. Türkiye'nin 2023 vizyonu da Avrasya birliği projesi ile doğrudan bağlantılıdır. Artık bu süreçlerde bizde Devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tekrardan seçimin Vatana, millete ve devlete hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yorumlar