Demedi demeyin

Demedi demeyin

 

2018’de MTV’ye Yüzde 40 Zam:

Sevgili okurlarım 2018 yeni yıl hediyemiz Maliye Bakanlığından Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 40 zam nasıl güzel bir hediye ama! Kaşıkla verilip kepçeyle almak kaderimiz olmaktan çıksın artık. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı. Böyle yüksek bir zammın olması kabul edilir gibi değil. Bu millet devletini baş tacı yapmışken bu ve bunun gibi zamların anlamı ne? Yeni yıl hediyesi mi?

            Yüzde 40’lık zam oranına tepkiler çoğalınca Bakan Ağbal, yüzde 40'lık MTV artışının bu yıl otomobil alanlar için uygulanmayacağını söyledi. Lütufta bulundu sanki.

Ülkemizde en çok satan 1.300 cc motor ve altı 1-3 yaş arası otomobillerin vergisi yeni fiyatla beraber 907 lira olurken, 1.301-1600 cc motor 1-3 yaş arası otomobilin ise yeni fiyatı 1.450 liraya yükseldi. Ey AK Parti hükümeti bu zam oranları 2019 seçimlerin de size elektrik, su ve yol olarak geri dönecek demedi demeyin!!!

Cenaze yıkayacak imam yoktu:

İstanbul'da adının verildiği İmam Hatip Lisesi’nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tek parti CHP'sinin derdi bizim bildiğimiz anlamda İmam Hatip Liseleri açmak değil, cenaze namazı kıldırmayı bilecek kadar dini bilgiye sahip kişilerin eğitilmesiydi. Cenaze yıkayacak imam yoktu. Türkiye o hale gelmişti" dedikten sonra sosyal medyadan tepki yağdı.

Peki gerçekten CHP’nin tek parti dönemi öylemeydi? Bir bakalım.

CHP Ülkenin dini İSLAM’dır maddesini anayasadan çıkardı. Yıl 1928

Din dersini okullardan kaldırdı. Yıl 1930

Din dersini köy okullarından da kaldırdı. Yıl 1939

Okullarda lise öğrencilerine okutulan Tarih ll kitabında Hz. Muhammed’in Hicret’i ‘’Muhammet Mekke’den Medine’ye kaçtı’’ şeklinde anlatılmıştır. Hicret yerine kaçtı ifadesinin kullanılması İslam dininin ne derece suiistimal edildiğinin ispatıdır. Yıl 1931

Yine aynı kitapta Kuran-ı Kerim için aynen şöyle yazıyordu: ‘’Muhammet’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir.’’ Yıl 1931

  Ayasofya Cami’si ibadete kapatılıp, müzeye çevrildi. 24 Kasım 1934 tarih ve 7/1589 sayılı kararıyla.

CHP’nin tek partili iktidarında imam bulunamamış ve Süleymaniye gibi bir camii imam olmadığı için boş kalmıştır.  İstanbul Müftüsü Fehmi Ülgener Hoca akşam evine gelir, sedirin üzerine yığılır kalır. Hanımı telaşlanır ‘’neden böyle bitkinsin’’? Diye sorar. Ne kadar gizlemek istese de muvaffak olamaz ve içinin sıkıntısını, yüreğini kavuran yangını şöyle anlatır hayat arkadaşına: ‘’ Bugün Süleymaniye Camii’ne mahalle bekçisini imam tayin ettim.’’ Hanımı durumu halen anlayamaz. Derki: ‘’ Efendi tayin eden sensin, üzülen de sensin. Bu nasıl iş? Eğer seni üzecek biriyse neden tayin ettin. Değilse niye üzülüyorsun?’’ Hüngür hüngür ağlayan Fehmi Hoca’nın şu cevabı tarihe ibretle kazınacak cinstendir: ‘’ Hanım ne yapayım? Koskoca Camii uzun zamandır imamsız, bomboş bekliyor. Bu bekçi gidip gelerek bana burada imam olmayı arzuladığını ifade ediyordu. Ben de baktım bir iki sureyi çat pat okuyan bir bekçinin imamlığıyla, olsun camii namaza açık bulunsun’’ diye tayinini yaptım! Ama hala hazmedemiyorum, vicdanen de rahat değilim.  Süleymaniye Camii’ne bir mahalle bekçisini imam tayin etmek, bana çok ağır geliyor, izah edemiyorum!

İşte CHP’nin geçmişi böyle sevgili okurlarım. Demedi demeyin.

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar