388 Defa Okundu

Gazilik Makamını Nasıl Aldınız?

İzmir'de 'Gaziler Günü' töreni için davet edilen gazilerin arasındaki bir grup, gazilik makamına helal getirdiler. 10 kişilik gazi grubu, töreni sunan başörtülü öğretmenin kıyafetini, Cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını ileri sürerek, tören alanını terk ettiler.

 

Hem öğretmen hanımın kıyafeti mevzuata uygun olduğuna göre, öğretmen başörtülü olarak derslere girebilmekte, resmî törenlere katılabilmekteyken kime bu ahkâm kesmeniz.

Neymiş efendim, öğretmen hanımın kıyafeti Cumhuriyet’in değerlerine uygun değilmiş; peki gazilik makamını size veren Cumhuriyet mi İslam mı?

        

Yukarıda ki fotoğrafa iyi bakın, o yere göğe sığdıramayıp ‘’laik’’ gördüğünüz Mustafa Kemal’in eşi ve annesi de örtülü; hem de çarşaflı. Siz, gazi olmasaydınız ben buraya neler yazacaktım Allah bilir!!!

  1. yüzyılda halen kılık kıyafet ile uğraşan Türkiye’nin, neden bir yerlere gelemediğine de bir cevap olsun…

İçimin kabul etmeye etmeye ‘’gazi’’ dediğim bu zatlara Mehmet Akif’in şiiriyle cevap vermek istiyorum.

Kim demiş Avrupa insanı medenî,

Ne edep var ne hayâ, çırılçıplak bedeni.

Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni,

Desenize hayvanlar bizden daha medenî.

Bu Nasıl Söz?

CHP'li başkanlar, 31 Mart'ın ardından aralarında şehit yakınlarının da olduğu yüzlerce kişinin işine son verdi. Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce meydanlarda "Ben, bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Eğer kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse, gelecek beni bulacak. Ben onun önüne düşeceğim, onun işini tekrar eski konumuna getireceğim ve eski işinde çalışma ortamını ona yaratacağım" diye söz vermişti şimdi soruyorum bu nasıl söz diye?

Bunu diğer partili belediyelerinde yaptığını biliyorum; peki ne olurdu işçi kıyımı yapmadan kadrolaşmadan onun bunun ekmeğiyle oynamadan aynı kadroyla çalışmaya devam etseydiniz? Ne olurdu biliyor musunuz? Hem büyük bir insanlık örneği göstermiş olacaktınız hem de kaybettiğiniz insanları geri kazanmış olacaktınız!!!

Sisi Düşmez:

Mısır'da 6 yıl aradan sonra sokaklar yine karıştı. Darbeci Sisi'nin istifasını isteyen protestocular, ülkenin birçok kentinde protestolara başladı. Olayların fitilini ateşleyen kişiyse Mısırlı müteahhit Muhammed Ali.

Sisi kolay kolay düşmez! ABD Sisi’yi halen Mısır’ın başında görmek istiyor zaten Sisi’yi getirende ABD değil miydi? O yüzden ABD istemeden Sisi istese de gidemez!

Payitaht Abdülhamid Dizisi:

Daha önceki yazılarım da Payitaht Abdülhamid dizisi için dizi hatalarını yazmıştım. Yeni sezon, yeni bölümünde yine hatalarla başladı. Üslup hatasının yaşandığı bölümde, Şehzade Nurettin babası Sultan Abdülhamid’e babacım diye hitap ediyor. Şehzadeler veyahut Sultanlar padişah olan babalarına hünkârım veyahut hünkâr baba diye hitap edebilirler. Babacım diye hitap edemezler. Tarihi bir dizi yapıyorsanız bari güzel bir şey yapın. Elinize yüzünüze bulaştırmayın.

Yorumlar