13800 Defa Okundu

Ziyaaaaaaaaaaaa:

Cübbeli Ahmet Hoca, konuk olduğu bir programda darbe tartışmalarıyla ilgili 6-7 ay önce bir kaç rüya gördüğünü söylüyor. Ve şöyle devam ediyor; "rüya gördüm, askeri darbe var sokakta durduruldum" "Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm. Allah muhafaza buyursun" şeklinde yorumlar yapıyor.

Gördüğü rüyanın bir hükmü var mı, bence yok.  Cübbeli Ahmet Hoca, Mustafa Kemal’i övdüğü zaman, kimlere yaranmak istediyse, bu rüyasını da birilerine yaranmak için söylediğine inanıyorum.

Cübbeli Ahmet Hoca, daha önce de FETÖ elebaşını rüyasında gördüğünü söyleyerek övgüler dizmişti. FETÖ elebaşı için "Rüyada bana bildirilir, benim rüyam çıkar." diyerek, "Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu" demişti.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın, FETÖ elebaşı ile ilgili görüşleri bir zamanlar şöyleydi: “Fethullah Hoca grubu nezih bir cemaattir. Hoca Efendi’ye saygı duyarım. Mahmut Efendi de kendisini sever, sayar, laf söyletmez. Bunun şahidiyim. Hoca Efendi’nin kanunsuz işlere razı olacağını düşünemem. Bu işi onlara konduramam. Belli ki birileri bizi birbirimize düşürmek istedi. Biz bu oyuna gelmedik. Ben, ‘'Cemaat bana komplo kurdu'’ demedim.

Kıymetli okurlar, ben de bir rüya gördüm:))) Eğer, Cübbeli Ahmet Hoca Mustafa Kemal’i övmeye devam ederse hatta geçtim Mustafa Kemal’i, Hz. Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin’i katleden oğlu Yezid’e, hakkı olmadığı halde hilafeti bırakarak katliam zemini hazırlayan Muaviye’yi övmeye ve haklı göstermeye devam ederse, ilahi adaletin ona gününü gösterdiği bir rüya gördüm:))) Demedi deme Cübbeli Ahmet Hoca, benim de rüyalarım çıkar.

Darbe söylentilerine gelecek olursak, Elhamdülillah, bu millet halen 15 Temmuz ruhuyla yaşıyor ve yaşamaya devam edecektir. O gün nasıl akın akın sokaklara aktıysak, yine akmasını biliriz… Elhamdülillah.

Fatih Tezcan’ın açıklaması:

Fikirlerini sevip saydığım, meslektaş sayıldığım Fatih Tezcan bir açıklama yapmış. Açıklamasını aynan aktarıyorum.

"Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan'ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede. Erdoğan'a; öyle bir şey yaparsanız tırnağı kanarsa eğer, bu ülkede başınıza neler geleceğinden haberiniz var mı? Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin? Tayyip Erdoğan'a darbe idam vs. olursa zulalardan, listelerden, yaşanacaklarından haberiniz var mı? Yiyorsa çıksanıza. Tayyip Erdoğan orada. Alsanıza onu, niye yapmıyorsunuz hadi... Devlet Bahçeli’de orada. Cumhur İttifakı değil mi bu? Yer mi gözünüz? FETÖ'nün, PKK'nın kimse artık ağa babası feriştahı yer mi o zaman? Ailenizi, kendinizi nasıl koruyacaksınız? Bir intikam faslı başlar ki bu ülkenin vatanseverlerini, yiğitlerini durduramazsınız. Tayyip Erdoğan'ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede."

Kıymetli okurlarım, olası bir darbe teşebbüsü ile ilgili görüşlerimi yukarıda yazmıştım, yine yazıyorum. Allah o günü göstermesin bu aziz millete!!! Ancak, gösterecek olursa da dediğim, yine akın akın akarız sokaklara ve ölümüne ülkemizi savunuruz. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi. Ancak, Fatih Tezcan’ın açıklamasının ilk kısmı kabul edilir gibi değil. Ne demek karınızı, çocuklarınızı, ailenizi nasıl koruyacaksınız bizden? Soruyorum Fatih ağabeyime; biz bu muyuz, bizim cenah bu mu?

Öyle bir durumda, biz ülkemizi mi savunacağız yoksa kadınlara ve çocuklara mı saldıracağız? Anlamadım, kadınların ve çocukların suçu ne? Ama çok iyi anladığım bir şey var, Türkiye’de siyaset çok çirkin bir hal almaya başladı!!!

Camiiler mi, AVM’ler mi?

            Virüs salgınıyla mücadele kapsamında, AVM’ler, berberler, kuaförler ve camiiler kapatılmıştı. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, teravih namazının camilerde kılınması da yasaklanmıştı.

Bu normalleşme kapsamında, AVM’ler, berber ve kuaförler 11 Mayıs’tan itibaren açıldı. Ancak, niye camiiler halen açılmadı? Eğer, tedbirler alınıp AVM’ler açıldıysa o zaman aynı tedbirler alınsın ve camiiler de açılsın. Çünkü, camiiler AVM’ler den çok daha önemlidir.

Aklı başında kime sorarsanız sorun, AVM’lerin, camilerden çok daha fazla risk teşkil ettiğini söyler.

Eğer AVM’ler ekonomi için açıldıysa, camilerin açılması daha iyi olur çünkü ibadetin bereketi daha çoktur!!!

Bitsin artık şu mantık anlayışı:

"Benim hocam, benim şeyhim öyle demişse bitmiştir(!), benim tarihçim daha doğrusunu bilir(!), bilmem kim ne demişse doğru demiştir(!), benim siyasi liderimin üzerine lider tanımam(!), benim atam (Mustafa Kemal) gibisi bir daha gelmez(!)" bitsin artık lütfen... Bitsin bu anlamsız banal sözler, gına geldi artık.  Ne yani, yeni yeni peygamberler geldi de benim mi haberim yok! Bereket versin ki yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim Hz. Peygamberimizin son peygamber olduğunu buyuruyor yoksa her gün birileri birilerini peygamber ilan ederdi.

Unutulmamalıdır!!!  İslam dini doğruya doğru, yanlışa yanlış demeyi EMREDİYOR(.)

Nerde kaldı bu hayvan hakları yasası:

            İzmir'in Menderes ilçesinde, sosyal medya hesabından köpeği yaktığı görüntüleri paylaşan mel’un, polis tarafından yakalandı. İfadesi alınan mel’un, "Köpek zaten ölüydü. Sosyal medyada ilgi çekmek amacıyla yaptım" diye ifade vermiş. Peki, ölü de olsa bir hayvan yakılır mı? Be hey mel’unnnn!!!

            Ayrı bir mel’un da, Ankara'nın Haymana ilçesinde, annesinin yanındaki yavru eşeği çoban köpeklerine parçalatıyor, yetmiyor, bir de bu anları sosyal medyadan paylaşıyor. İhbar üzerine jandarma tarafından gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilmiş. Sonra da nöbetçi mahkeme tarafından NE YAZIK Kİ genellikle olduğu gibi SERBEST bırakılmış!!!

            Kıymetli okurlar, işte geldiğimiz nokta bu kadar vahim.

            Hayvan haklarıyla ilgili yasa değişikliği olacak ve yeni yasalar çıkarılacaktı. Ne oldu ne zaman çıkacak? Benim gibi herkes bekliyor…

            Aşağıda vereceğim linkte Osmanlı’da hayvan haklarıyla iliği verdiğim röportaj var. Eğer izlerseniz Osmanlı’nın neden yedi asır varlığını sürdürdüğünü anlarsınız.

                Osmanlıda hayvan hakları linki: https://www.youtube.com/watch?v=3Ii8DoURYw8

                İyi seyirler.

Kalın sağlıcakla.

 

 

Yorumlar