11 °c

Cinsel istismar

Son günlerde toplumda cinsel istismar konuşuluyor.

Cinsel istismara en ağır cezalar verilmelidir.

Özellikle de akıl baliğ olmayan yani küçük çocuklara cinsel istismarda bulunan sapıklara çok ağır ceza verilmelidir ki bu cezalar caydırıcı olsun.

Bu sapıklar, cezaları iliklerine kadar hissetmeli. Öyle ki bu kişiler büyük pişmanlığı en derinlerde hissetmeliler. Ayrıca, onlara verilen ceza ibret-i alem olmalıdır. Yani o suçlardan uzak olan kişilere ibret olmalıdır; o suçlara meyli olan insanları da korkutmalı ve onları her türlü sapık duygu ve davranıştan sakın tutmalıdır.

Tıpta pedofili olarak adlandırılan bu sapıklara verilecek cezaların ne olduğunu, ne olacağını veya ne olması gerektiğini tespit edecek olan ben değilim elbette. O hukukçuların işi.

Ama mutlaka caydırıcı ve koruyucu cezalar verilmeli.

Cezalar tek başına yeterli değildir. Ceza ile birlikte onlara eğitim terbiye ve hususiyetle de İslam dini öğretilmeli, Allah korkusu verilmelidir.

Hukuki cezalardan sonra psikologlar hatta din adamları devreye girmelidir. Cinsel istismarda bulunan insanlara, Cenab-ı Allah'ın zina hakkındaki hükümleri öğretilmelidir.

O sapıklık yapan kişi Allah'ın zina hakkındaki hükümlerine içine sindirerek onları özümseyip ve inanmalıdır. Aksi takdirde cinsi sapıklara verilen cezalar ne kadar büyük olursa olsun o sapıklar sapıklıkları yapmaya devam edeceklerdir her şeyin başı eğitim der Allah korkusudur insanlara Allah korkusunu aşılamalıyız.

İlkokuldan itibaren çocuklarımıza gereken eğitim öğretim ve terbiye ivedilikle verilmelidir.

Ama her şeyden önce acilen cinsi sapıkları hakkında caydırıcı ve çocukları koruyucu kanunları çıkartmalıyız cezalar elem verici ve hem de çok şiddetli bir şekilde acı verici olmalıdır.

Ondan sonra da Milli Eğitim ve Diyanet ile işbirliği yaparak toplama zinanın dünyevi ve uhrevi cezaları anlatmalıdır.

Vesselam.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.