360 Defa Okundu

CHP'li Deniz Baykal'ın "Abdullah Gül'ün yüzde 49'un adayı olabileceği" sözlerinin ardından "Erdoğan'ı başkan yaptırmayacağız"cılar 16 Nisan’dan bu yana üzerlerinde bulunan ölü toprağı atmanın gayreti içine girdiler.

- Erdoğan gitsin deyip Gül'ü gazlayan ey falan kişi. Siz değil miydiniz Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı aday olmasına karşı çıkıp da Cumhuriyet elden gidiyor nidalarıyla cumhuriyet mitingleri yapan.

- Siz değil miydiniz "Başörtüsü kamusal alana çıkamaz" deyip 'Gül' bahçesini soldurmak isteyen.

- Siz değil miydiniz ki Kanadoğlu'nun kanatlarına yapışıp 367 garabetine sarılan.

- Sizin kankileriniz değil miydi başı bağlı olana tahammül edemeyip siyasete elektronik darbe indirmek isteyen?

- 16 Nisan'da milletin şamarını yedikten sonra koltuk kapmaca derdine düşen ey falan kişiler. Siz değil miydiniz Gül'ün Cumhurbaşkanı olmaması için oranızı buranızı yırtan.

Ata mirası olduğunu söyleyen siyasi partilerden biri olanlar, bir aday çıkarmaktan dahi aciz ise o vakit oradan buradan devşirme arayışına girmek seçmene saygısızlık değil midir? Milyonlarca seçmeni küçümseyip, seçmenin aklıyla alay etmek değil midir? Parti genel başkanı olarak başkanlığa aday olamıyorsan o zaman senin kapasiten nedir ki o koltuğu gereksiz yere işgal ediyorsun. Çek git de koltuğun hakkını verecek bir adam geliversin

Şu günlerde Gül'e övgüler dizip '49'u birlikte kucaklayalım' gülücükleri atanlara iki çift lafım olmalı değil mi ya.

El insaf yahu el insaf. Siyasetse siyaset. Siyasetinde bir onuru, gururu bir haysiyeti olmalı yahu. Dün ‘irtica, mürteci, barbar, çağ dışı, yobaz’ dediğiniz isimden bugün himmet dilenip medet umuyorsunuz.

Başörtülü Cumhurbaşkanının ve başbakanın başörtülü eşine, başörtülü bakan hatta milletvekili hata ve hatta başörtülü öğrencilere dahi tahammül edemiyordunuz ya Rabbim ne kadar büyük sizin tahammül dahi edemediğiniz o başörtülüleri alıp sizlerin başı yapıverdi de şimdi onlardan birinin kapısını tokmaklayıp 'Erdoğan'dan bizi kurtarırsan ancak sen kurtarırsın' derdine düşüverdiler.

Baykal ve Baykal gibi düşünenlere Abdullah Gül’den okkalı bir cevap geldi. Gül, şu günlerde ‘Meden ey Gül’ diyenlere geçmişte kendisine yapılanları hatırlatarak, ‘Baykal’ı benimle ilgili önerilerini hiç ciddiye almadım. Önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar.” deyiverdi. O vakit eski Cumhurbaşkanı’nın bu açıklaması da birilerine kapak olmuştur herhalde.

Yorumlar