22 °c

BURASI 2018’İN TÜRKİYESİ

Burası 2018’in Türkiye’sidir.

Bir tv kanalında bir ilahiyatçı (halen program yapmakta olan biri) kadınların camiye gitmeleri hususunda canlı yayında “canlı” olarak ve aynı safta kadın-erkek birlikte namaz nasıl kılınabilir gösterdi.

Sanki 1400 seneden beri hiçbir İslam âlimi bunu bilmiyordu.

Sanki ehl-i sünnet İslam anlayışı kadınların camiye girmelerini yasaklamış gibi.

Kadınlar camiye gidebilir fakat bunun şartları vardır.

“Karma”  eğitimi okullarda yapıyorsunuz diye camilerde “karma” ibadet yapılmaz/yapılamaz. İbadetlerin nasıl yapılacağını sevgili peygamberimiz göstermiştir.

Milletimiz Kur’an ve sünnetten koparılamayınca Kur’an ve sünnetin bozuk anlatılması hususundaki projelerin devreye girdiği görülüyor.

Burası 2018’in Türkiyesi !

Halen üniversitede ders vermekte olan bir ilahiyat profesörü, Kur’an-ı Kerim’deki bir ayet-i kerimeyi kast ederek “ne yapayım öyle yazıyor” diyor/diyebiliyor.

“Öyle yazıyor” şeklinde ifade ettiği kitap, Kur’an-ı Kerim.

Bu arkadaş üstelik Kur’an tefsiri yapmış.

Azılı İslam düşmanlarının tarih boyunca yapamadığını 2018’de Türkiye’de bir kısım Kur’an tefsiri yazan akademisyenler yapmaya teşebbüs ediyor/edebiliyor.

Burası 2018’in Türkiyesi !

Adam beş vakit namaz kılmıyor. Belki arada-sırada Cuma’ya gidiyor. Sarf ve nahiv diye hayatında bir şey duymamış. Hadis tenkiti yapıyor/yapabiliyor.

Yüzde 90’mı yoksa yüzde 99’mu bilmiyorum ama ekseriyeti Müslüman olan Türkiye’de milyonlarca insanın seyrettiği televizyon kanallarında “Kur’an’ın bu ayetini kabullenemiyorum” diyen bir ilahiyatçı var bu ülkede. Bu ilahiyatçı akademisyen ders veriyor ilahiyat fakültesinde.

İlahiyat fakültesinden mezun olacak olanlar yarın vaiz ve vaize olacaklar. Camilerde imam olacaklar ve bize namaz kıldıracaklar. Müftü olacaklar ve fetva verecekler.

Esas mesele şudur; Kişilerin İslam’a dâhil olmadığı halde kendini Müslüman olarak tanıtmasıdır.

Biz biliyoruz ki, kişiler İslam’ı kabullenmekte serbesttirler. Kabullenirse İslam’a girer. Reddederse İslam’a girmemiş olur.

Fransa’da bir İslam düşmanının “Kur’an’daki bazı ayetlerin değişmesi gerekir” ifadesine milletçe tepki gösteriyoruz. Fakat ülkemizde bir ilahiyatçı akademisyen “bu ayeti kabullenemiyorum” diyerek Kur’an’daki ayete itiraz ediyor/edebiliyor.

Dikkat ediniz; “anlamaya çalışıyorum” demiyor, “kabullenemiyorum” diyor. Fransa’daki İslam düşmanı da aynı ifadeyi kullanmıyor mu?

Bu, İslam’ı mihraptan yıkmaya teşebbüs değil midir?

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Yusuf YILMAZ 11 Kasım 2018 01:38 Allah razı olsun sizden. Kur'an ve Sünnet düşmanları her devirde olmuştur. Ancak onlar alenen düşman olduklarını söylüyorlardı.Şimdi ki belamlar ise Müslüman görünümlü şeytanlara bürünmüş alçak ve soysuzlar, sizin de dediğiniz gibi direkt olarak İslam'a saldırmıyor ama, ya Ayeti beğenmiyorum diyor soysuz kafir, ya Ezan'ın Kur'an dili olan Arapça okumasına karşı gelip kendi dilimde okunsun diye anırıyor, ya da İslam'ın şahsında başörtüye aşağılık dillerini uzatıyorlar. Bu alçakların anlayacağı dil var biliyorum. Ama bu dili 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi rektörü olan ve daha sonra da Antalya Büyükşehir belediyesi başkanı olana söyledim diye marifetli polisler! tarafından basın savcılığına bildirildim ve 7 sene mahkemelerde süründüm. Evet toplum artık uyanmalı ve ilahiyat mezunu imiş yok, yok alimmiş,yok hoca imiş gibi Kur'an ve Sünnet uzak belamları tanısın. Sizin gibi değerli insanlar da, bizler de uyuyan Müslüman! halkı uyaralım, Allah rızası için.

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Misafir 02 Kasım 2018 18:03 ALLAH RAZİ OLSUN HOCAM.. İNSANLARIN,MÜSLÜMANLARIN HİÇ FARKINA VARAMADIĞI BİR MESELEYE DİKKAT ÇEKTİNİZ..UYANIK OLMAK GEREK....

    CEVAP YAZ 0 2 (2) Öne çıkart
  • Ali İhsan Özyazıcıoğlu 02 Kasım 2018 13:34 Böyle din düşmanı zındıkların ismini deşifre edin ki millet içimizdeki düşmanları tanısın. Allah vatanımıza dinimize diyanetimize zarar vermeye çalışanları tarumar etsin.

    CEVAP YAZ 0 4 (4) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.