23 °c

Bu Ülkenin Baş Belası Kemal Kılıçdaroğlu’dur!

Kim vatan haini:

Kemal Kılıçdaroğlu, konuştuğu grup toplantısında bu ülkenin kadınları demokrasi istiyor, eşitlik istiyor, daha fazla söz hakkı istiyor. Her kadın bir Kuvayi milliyecidir diyerek üstad Kadir Mısıroğlu üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırıp vatan hainisin diyor.

  Bağımsız bir Türkiye isteyen Kılıçdaroğlu’na soruyorum eğer Türkiye bağımsız olmasaydı, diktatörlük olsaydı, sen bu sözleri sarf ettikten sonra kafan gövdenin üzerinde durur muydu? Be hey mel'ûn!!!

Madem kadınlarımız demokrasi istiyor, eşitlik istiyor, daha fazla söz hakkı istiyor neden 1946’ya kadar tek parti ile ülkeyi yönettiniz ey CHP?

Madem bütün kadınlarımız Kuvayı milliyecidir neden Kuvayi milliyecileri vatan haini ilan edip 150’lilikler listesine aldınız?

Neden başörtüsü yasağını kaldırmadınız, neden ırkçılık yaptınız, neden sizden olmayan başka kimseyi tanımadınız neden neden neden?

Hele hele o yasaklarınız var ya öyle ki sizin dönemleriniz de Türk musikisi bile yasaklanmış. Türkiye’de Türk musikisi nasıl yasaklanır diye sormayın, eğer hükümetin başında CHP varsa yasaklanır arkadaşlar!!!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’da Konuşması:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları öncülüğünde düzenlenen bienalin (yılaşırı) ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dileyerek heyecanlıyım, duygusalım...  diye konuştu.

Bence kalbi İslam’dan yana olan herkesin Ayasofya’da olan konuşmadan dolayı duygulanması lazım. Çünkü Hz. Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra Ayasofya Camiye dönüştürülmüş, küffarın kalbine hançer sokulmuş ama ne yazık ki o hançer 1935 yılında Ayasofya ibadete kapatılarak küffarın kalbinden çıkarılmıştır!!!

Erdoğan’ın Ayasofya’da konuşması dünyaya siyasi bir mesaj olabilir ancak bu yetmez, 482 yıl müslümanların mabedi olan Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması lazım gelir.

Mehmed Bir Cihan Fatihi:

Tarihte devletler arası siyasi evliliklerin yaşandığı muhakkaktır. Üçüncü bölümü yayınlanan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde yine büyük bir skandal gördüm!!!

Babasının vefatı üzerine tahta çıkan Sultan ll. Mehmed’e (Sonradan Fatih) tebrik için gelen Bizans (Doğu Roma İmparatorluğu) elçisi, getirdiği mektupla Sultan ll. Mehmed’e babasının dul kalan hanımı Sırp Prensesi Mara’ya Bizans İmparatoru Konstantin Paleologos’un talip olduğunu bildiriyor!

Peki Bizans İmparatoru Konstantin Paleologos böyle bir izdivaç için Mara Hatun’a talip olmuş mudur? Evet olmuştur. Ancak Osmanlı sarayından ayrılıp memleketine döndükten sonra olmuştur.

Fatih’in analığı Mara Hatun hür olduğu için Fatih kendisini saraydan uzaklaştırıp memleketine yollamıştır. (Mara Hatun cariye değildir.)

Mara Hatun izdivaç teklifini reddettiği, ömrünün kalan büyük bir bölümünü Serez’de Yezevo malikânesinde Sırp Prensesi olarak geçirdiği muhakkaktı.

Yani demem o ki dizide gösterildiği gibi izdivaç teklifi, Osmanlı sarayında değil Mara Hatun memleketine gittikten sonra yapılmıştır!!!

Dizinin senaristi öyle ileri gitmiş ki Fatih İstanbul’un fethi için bu teklifi fırsata çevirip Mara Hatun’u Konstantinopolis’e (sonradan İslambol ve İstanbul) göndermiş, kendisi de asker kılığında ona eşlik etmiş ve İstanbul’da gizlice Scholarius adlı bir rahip olan II. Gennadios ile görüşmüştür.

Tarihi diziler hayal ürünüdür deniliyor tamam da bu kadar da edep ve ahlak dışı hayal de olmaz ki arkadaşlar. Edep yahu edep!!!

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.