1116 Defa Okundu

İyi Niyete Karşılık Kötü Niyet:

İstanbul Balat'taki Bulgar kilisesi (Sveti Stefan Kilisesi), nam-ı diğer 'Demir Kilise' yaklaşık 7 sene süren yenileme (restorasyon) çalışması tamamlanarak kullanıma açıldı.

Bulgar Hristiyan Ortodokslar için tarihi bir öneme sahip olan demirden inşa edilen tek kilise olma özelliğini taşıyan ‘’Demir Kilise’’ Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle açıldı.

Biz 16 Milyon (Trilyon) TL harcayarak yenilediğimiz kilisede Hristiyanların ibadetlerine saygı duyarken, onlar da bizim değerlerimize saygısızca davranıyorlar. Almanya’nın Hamburg kentinde ki “Hamburger Kunsthalle” adlı Sanat Galerisi’nde sergilenen başörtülü çıplak kadın heykeli “Ayşe” “Türkish Delight-Türk Lokumu”  Türk ve İslam dünyasına saygısızlığın en büyüğüdür. Bundan bir ders çıkarmamız lazım gelir!!!

Bu ders de şu olmalı: İslam karşıtlarına en büyük ders Ayasofya Camisini tekrar ibadete açmak olacaktır!!!

İran’dan Bir Şey Çıkmaz Demiştim:

İran’da yaşanan ayaklanmadan bir şey çıkmayacağını hatta bu ayaklanmadan umut bekleyenlerin avuçlarını yalayacağını söylemiştim. Aynen de öyle oldu. İran kolay lokma olmadığını 2009’da olduğu gibi tekrar gösterdi!!!

Trump’ın açıklamaları ters tepti. Ruhani’nin “İranlılar, İran hükümetini protesto etmekte ve eleştirmekte özgürdür” demesi olayların büyümesini engelledi.

Ve en önemlisi Hamaney’in sokağa çıkın fetvası vermeden dış kuvvetlerin oyunu demesi bile binlerce insanın sokaklara çıkmasına yetti!

Ayaklanmadan o kadar emindiler ki Hamaney’in ailesini güvenlik gerekçesiyle Türkiye’ye yolladığı yalanlarını bile attılar.

İran Devrim Muhafızları, ülkedeki protesto ayaklanmalarıyla ilgili, "İran halkı ve güvenlik güçleri, yabancı düşmanlar tarafından yaratılan karışıklığa galip gelmiştir’’ açıklamasını yaparak ülkenin normal hayata dönmeye başlandığı söyledi.

Türkiye Dikkatli Olmalı:

Soçi’de ki üçlü zirveden rahatsız olan ABD yaklaşık bir ay sonra planını devreye sokarak İran’daki ayaklanmanın fitilini ateşledi. İranlı yetkililerden de, gelen açıklamalar da ABD ve köstebeklerinin hedeflerinin İran, Rusya ve Türkiye olduğu yönünde. Bu ve buna benzer konularda Türkiye çok dikkatli davranmalı!!!

Hava Yerine Zehir Soluyoruz:

 Türkiye’de ki hava kirliliği krize dönüşmüş vaziyette hava yerine zehir soluyoruz!!!  81 ilden sadece 6 ilin havası temizmiş. En kirli hava soluyan illerin başında ise güya mega kent dediğimiz İstanbul geliyor!

Ne mi olacak, biz bu havaları daha çok soluyacağız ve solunum enfeksiyonu, kanser, erken bebek ölümleri, sakat doğumlar ve kitlesel ölümlere neden olacak belki o zaman önlem alırız.

Güle Güle Mahmut Hoca:

Kimimizin Mahmut hoca kimimizin de Yaşar usta olarak bildiği Yeşilçam’ın usta oyuncusu Münir Özkul hakkın rahmetine kavuşarak evvelsi gün son yolculuğuna uğurlandı. Onun filmlerini seyretmek başkaydı. Evlerimize girmiş ve herkesin gülen yüzü olmuştu. Asla yeri doldurulamayacak büyük bir insan, büyük bir sanatçıydı!!! Hiçbir zaman unutulmayacak her zaman Türkiye Milletinin gönlünde olacak BÜYÜK USTA !!!  Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun.       "Rahmetullahi aleyh

Kalın sağlıcakla

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

Yorumlar