952 Defa Okundu

Kılıçdaroğlu’nun Derdi Ne:

            Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda’da ki terör saldırısını İslam’a bağladı. Ve aynen şöyle dedi:   ‘'İslam dünyasından kaynaklanan terör tüm dünyada farklı yorumlara yol açtı. İslam dünyasının da oturup düşünmesi gerekiyor ‘'Neden benim ülkemde terör var?'’ diye’’EyyyyKılıçdaroğlu, ben İslam dünyasına mensup bir Müslüman olarak soruna cevap veriyorum; Çünkü terör ‘’Türkiye’yi’’ sevmiyor, çünkü terör hak din ‘’İslam’ı’’ sevmiyor.

Kılıçdaroğlu, 49 Müslüman kardeşimizi şehit eden teröristin yerine suçu İslam dünyasında buldu. Yazık, yazık ki ne yazık!

Kılıçdaroğlu’nun bir diğer derdide Osmanlı’ya olan alerjisi. Daha önce "Tarih Cahili Kılıçdaroğlu" başlıklı bir yazı yazmıştım. Beni tekrar doğruladığı için teşekkür ediyorum kendisine. Bulduğu her fırsatta Osmanlı’ya hakaretler yağdırıp aşağılayan Kılıçdaroğlu, son olarak yine büyük bir gaf yaptı. Diyor ki; "Osmanlı'nın parasını basacak bankası yoktu"

Sevgili okurlarım; Osmanlı’nın bankası vardı. Adıda Osmanlı Bankası’ydı. 1856 da kurulmuş ve 2001 yılında garanti bankasına katılmasıyla varlığı sona ermiştir.

Dünyanın en değerli parası olan Osmanlı’nın parasını, bankalar değil darphaneler basardı. Ancak,Kılıçdaroğlutarih cahili olduğu için bunları bilmemesi çok normal siz bakmayın ona!

Başımız Sağ Olsun:

            Yeni Zelanda'da,BrentonTarrant isimli Hristiyan terörist, Cuma namazı çıkışı ağır makinalı tüfeklerle camiye baskın yapmış, yaptığı saldırı sonrası 49 Müslüman kardeşimiz şehit olmuştu. Öyle bir cani, öyle bir İslam düşmanı ki teröristin defalarca silah ve şarjör değiştirdiği görülüyor!

Üzerinden çıkan silahlar analiz edilince şoke eden gerçekler ortaya çıktı. Tam bir Türkiye düşmanı olan Brenton, kendince Türkiye halkını tehdit etmiş.

Sevgili okurlarım; hatırlarsanız Paris'te 2015 yılında yapılan saldırıları protesto etmek için düzenlenen "Cumhuriyet Yürüyüşü", dünya liderleri ve binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirilmişti. Ülkemizden de dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu katılmıştı.

Şimdi soru şu: Batı dünyası, Yeni Zelanda’da ki bu saldırıyı (katliam) kınayıp protesto edecek mi?

Bir diğer sorum ise;intihar yayınlarını engellemeye çalışan Facebook'un canlı yayında katliama nasıl müsaade ettiği?

Çanakkale Zaferi:

Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebesinde, İtilaf devletlerinin dize getirildiği 18 Mart Çanakkale zaferinin 104. Sene-i devriyesinde, başta Çanakkale olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, özlem ve minnetle anıyorum…

 Bu büyük zaferi konuşmak için,bu akşam (18 Mart)Esenler Belediyesin’desaat 19.15 te Şeref Yumurtacı’nın ‘’Şehir Ekranı TV’ de’’ (Youtube ve sosyal medya) sunacağı 104. Sene-i devriyesinde Çanakkale özel yayınına konuk olacağım.

Siz değerli okurlarımı bizi izlemeye bekliyorum.

Ahmet Öztürk

Araştırmacı/Yazar

İstiklal Gazetesi Köşesi Yazarı

1453ahmetozturk@gmail.com

Yorumlar