1748 Defa Okundu

Bir süredir hastalığı nedeniyle tedavi gören Üstadımız Kadir Mısıroğlu, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 86 yaşında vefat etti. ‘’Kadir gecesi’’ doğan üstad, Ramazan’ın ilk gecesinde rahmete gidişi üzüntüme azda olsa teselli oluyor.

Seneler evvel fikirlerimin tamamen değişmesine sebep olan üstadın, cenaze namazının mahşer kalabalığı, sevenlerinin ne derece çok olduğunun da göstergesidir. Birileri kuduruyor yapacak bir şey yok. Bu millet sevdiğini böyle bağrına basar işte.

Cenaze törenine, TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş gibi isimler katıldılar. Devlet erkânından böyle katılım görmek bir şeylerin değiştiğini gösteriyor. Elhamdülillah…

Tarihe ömrünü adayan üstad, 1964 yılında Lozan; Zafer mi, Hezimet mi? kitabının birinci cildini kaleme alarak ne derece cesur olduğunu göstermiş ve gerçek tarih için elinden gelenin fazlasını yapmıştır!!!

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın başkanlığını yaptığı Türkiye Milli Kültür Vakfı tarafından, ‘’Osmanoğullarının Dramı’’ isimli eserinden dolayı Jüri Hususi Ödülüne layık görülmüştü.

Sol medya ve sosyal medyada utanmadan hakaret edenler çok iğrençsiniz, öylede kalın. Çünkü öylesiniz, size de yakışan budur.

Sözcü gazetesi, üstadın cenaze vasiyetini hatırlatarak cenazeye gidecek olanları zan altında bırakarak, katılımın az olmasına çalıştı ama sürüsüne bereket cenaze tıklım tıklımdı. Elhamdülillah…

İşte üstadımızın vasiyeti:

“Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin! VASİYETİMDİR! Yeri geldi söylüyorum. Ona zerre muhabbeti olanla benim dünyada ve âhirette bir alâkam olamaz! Kabûl etmiyorum!”

Ben ölünce ''BİR OSMANLI ÖLDÜ'' deyin. VALLAHİ hayatım boyunca böyle yaşadım ve yaşamaya gayret ettim, mücadelem DİNİME ve Ecdadıma düşman olanlarladır. “derdi. Aynen öylede oldu, cenazesinde herkes bir ‘’OSMANLI’’ vefat etti diyordu.

Rahmetullahialeyh

Yorumlar