28 °c

Bazı kadınlar...

Mutluluğun özü, gitmeleri sözdür

Varlığı şiir, yokluğu kahır yazdırır
Gülüşü şiirlere can verir
Bakışları mısra
Dokunuşları kıta yazdırır.

Evet sevgili gönül dostlarım…

Bugün sizlerle birlikte kadınlarımız üzerine konuşacağız .Hani şu annesinin en kıymetlisi, babasının bir tanesi, sonra da kendi çocuklarının annesi kadınlarımız. Üstüne destanlar yazılar da anlaşılması hiç te zor olmayan gönül yoldaşlarımız. Hayat mücadelesi veren, bin bir zorluğa katlanan, yeri geldiğinde anne yeri geldiğinde eş yeri geldiğinde bacımız  kadınlarımız.
Biliyor musunuz? Zordur aslında kadın olmak. Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedeni vardır. ‘Adam gibi adam’ derler de ‘kadın gibi kadın’ demezler mesela, ‘taş gibi’ derler. Soğuk olmak zorundadır kadın, hissetmemesi gerekir. İyi görünmelidir ama öyle çok iddialı da olmamalıdır.

Erkeğin yanında yerini bilmelidir. Susar, ‘bir şey bilmiyor’ derler. Susmaz ‘dili uzun’ derler. Birileri çıkıp da anlamaz onu. Nerede, nasıl olmak istediğini… Söylediklerini, söylemek istediklerini...Aslında neyi sevip, sevmediğini...! Sırf birileri mutlu olsun diye sevmediği şeyleri seviyor gibi görünmeyi hiç sevmediğini. Koca kadın olmuş olsa da içinde hala leblebi tozunu seven bir çocukla gezdiğini... Bir kadın güzel olduğu için sevilmez aslında, sen sevdiğin için güzeldir o. Sırf sen seviyorsun diye herkesten farklıdır, herkesten başka bakar gözleri. Senin ona verdiğin değer kadar anlamlıdır, sevdikçe daha da güzelleşip değerlenir. Bir kadının güzelliğini bilmiyorum kaç para eder ama, bildiğim tek bir şey var gülüşünü dünyalara bedel olduğu. Bir kadının alnı neden dudaklarından daha değerlidir bilir misiniz? Çünkü dudaklarından dökülecek "Seni Seviyorum" sözü önceden alnına yazılmıştır da ondan. Bilir misiniz? Allah kadını erkeğin göğüs kafesinin altından kalp hızına yakın bir bölgesinden yaratmıştır. Erkek onu koruyup kollasın yüreği ile de sevsin diye. O halde bırakın bu değerli varlıkları incitmeyi, akmasın gözyaşları, almayın hayallerini ellerinden.

Çok dikkat edin bir kadını ağlatırken... Rabbin tek tek sayarmış her akıtılan gözyaşını ve erkeğe hesabını sorarmış. Kıymetini bilin her saniyesinin. Ve bir kadın sizi hayallerinden vaz geçecek kadar seviyorsa eğer...! Allah tan Yeni bir ömür daha isteyin. Çünkü bir ömür yetmez öyle bir kadını sevmeye. Ertelemeyin sevdalarınızı, sonsuz diye bir şeyin olmadığını sonuna gelince öğreniyor insan unutmayın bunu.
Gün gelecek, hep gelen hiç gelmeyecek...


Gün gelecek, yüreğin o gelmeyeni, çok özleyecek, ama ne yazık ki iş işten geçecek…
Sevgi dolu aydınlık yarınlarınız olsun gönül dostlarım.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Kenan ÖZBEK 01 Haziran 2017 23:22 Yoğun duygular, ayrıntılara dalan beyin kıvrımları, sevilme arzuları ve ruhsal durumlarındaki belirgin iniş çıkışlarıyla karakterize olan kadınlar, erkekler dünyasında kalubeladan beri bir bilmece olarak kalmaya devam edecekler

    CEVAP YAZ 0 1 (1) Öne çıkart
  • Misafir 01 Haziran 2017 23:20 Yeryüzünde iki cins olabilir ama inanın buna milyonlarca duygu, tepki, ifade ve anlatış biçimi var ve bunun çok büyük kısmı kadınların cephanesinde depolanmış durumda. Erkekler dünya var olduğundan bu güne kadar kadınları anlamanın dünyanın en zor işi olduğunu söyler durur. Bir kadını anlayabilmek için elbette onun gözünden dünyayı izlemek, onun hissedişi ile hissetmek gerekir. Kadınlar duygusal, detaycı, sevilmeye her daim muhtaç ve istekli; abartılmaya, övülmeye ve ilgiye boğulmaya daima aç, kendilerinden hoşlanıldığının bariz olarak belli edilmesi hususunda da son derece istekli varlıklardır. Yoğun duygular, ayrıntılara dalan beyin kıvrımları, sevilme arzuları ve ruhsal durumlarındaki belirgin iniş çıkışlarıyla karakterize olan kadınlar, erkekler dünyasında kalubeladan beri bir bilmece olarak kalmaya devam edecekler

    CEVAP YAZ 0 1 (1) Öne çıkart
  • Misafir 01 Haziran 2017 21:50 Keyifle okuduk..yüreğinize sağlık Nejla hanım..sağolunuz..

    CEVAP YAZ 0 1 (1) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.