Tersinden soralım: Başak Demirtaş, neden adaylıktan çekildi? Aslında ikisinin de cevabı aynı neden aday olduysa o yüzden adaylıktan çekildi.

Tersinden soralım: Başak Demirtaş, neden adaylıktan çekildi?

Aslında ikisinin de cevabı aynı neden aday olduysa o yüzden adaylıktan çekildi.

Yani Başak Demirtaş'ın CHP dışında tek başına aday olabileceğini ve aday kalacağını herhalde çoğu insan düşünmemişti.

Ekrem İmamoğlu'nun hırslı siyasi istekleri ve egosudan DEM veya HDP'ye karşı da taviz vermeme durumuna karşı onlar da Başak Demirtaş kartını ortaya çıkarttılar.

Ekrem İmamoğlu bu kartı görünce veya blöfü diyelim, geri adım attı.

Artık aralarında ne konuştular ne konuşacaklar ve nasıl anlaşacaklar, kim kime neyi vaad edecek onu daha sonra anlayacağız!

Yani sizin anlayacağınız onlar rest çekti İmamoğlu da bu reste boyun eğdi ve birlikte seçime girecekler!

Diğer taraftan Murat Kurum gerçeği var!

Murat Kurum gerek karakteri, gerek yapısı, gerekse performansı açısından şu anda CHP'li seçmenin de gönlünde bayağı bir yer edindi. Rahmetli Kadir Topbaş'ın ekolu ve onun çizgisinde İstanbul'u hizmete kaldığı yerden devam ettirecek kapasitede olduğunu İstanbullular artık çok iyi biliyorlar.

Aslında bu yerel seçimlerde olması gereken şey hizmet öncelikli oy tercihidir.

Fakat öyle bir kemikleşmiş CHP seçmeni var ki, aynı İzmir'deki gibi 'yeter ki onlar gelmesin biz pislik içinde yaşıyalım' diyenleri de görüyoruz. Fakat artık yeni seçmen ve çok daha fazla toplu taşıma araçları kullanan vatandaş neyin ne olduğunu çok açık bir şekilde görebiliyor. Burada asıl görülmesi gereken şey: CHP'nin yani bugün İstanbul'da ve diğer şehirlerde hala hiç çekinmeden terör örgütünü destekleyen partilerle ittifak yapıyor olmaları. Hani 'gelen gideni aratır' derler ya!

İşte CHP'nin başına geçen Özgür Özel'in Kemal Kılıçdaroğlu'nu arattığını da bugün herkes söylüyor.

Bence de öyle ve o kadar eleştirdiğimiz Kemal Kılıçdaroğlu bile Özgür Özel'den çok daha genel başkandı desek yanlış olmaz.

İmamoğlu'nun partiyi ele geçirmiş olduğunu sadece biz değil bugün CHP'yi savunan bir çok gazeteci de söylüyor.

Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partinin genel başkanı olarak ortalıkta hiç yok gibi.

Ekrem İmamoğlu ise herkese adeta posta koyup ahkam kesiyor. Şimdi bunu biz düşünecek değiliz tabii ki, bunu da CHP'ye oy verenler düşünsün. Her fırsatta Atatürkçülüğü veya Atatürk'ün kurduğu parti olmakla övündükleri CHP'yi şu getirdikleri durumu görünce şahsen ben bir vatandaş olarak çok üzülüyorum.

İşte bu yerel seçimler aslında bir nevi cumhurbaşkanlığı seçimi gibi bir şey olacak desek yanlış olmaz.

Kısacası insanlar siyasi duygularını bir tarafa bırakıp dünyanın da bu kadar zorlaştığı bir dönemde hizmet öncelikli tercihlerini kullanarak kendi hayatları açısından önemli bir karar vermiş olacaklar.

Ama tabi İzmirliler gibi 'Biz pislik içinde yaşarız yeter ki onlar gelmesin' kafasındakiler de ne kendilerine ne de etrafındaki insanlara dost diyebiliriz.

İnsanları anlamakta zorluk çekiyorum doğrusu; siyasi hırsları ve siyasi duyguları yüzünden kendilerini böyle bir belirsizliğin ve böyle bir hizmetsizliğin içine nasıl atarlar.

Ama atıyorlar işte, buna da biz sosyal bilinç veya sosyal bilinçsizlik diyoruz.

Fakat sorsan hepsi bizden akıllı. Ha şu da var lütfen hizmet bakımından şu anda mevcut hükümetin karşısına koyabileceğiniz bir oluşumu koyun biz de onun peşinden gidelim.

Var mı?

Yok!

Yoksa o zaman aklın yolu birdir.

Evet Murat kurum İstanbul'u özlediği hizmete bence yeniden kavuşturacak ve yarım kalan işler ve hatta mevcut ve yapılmayan işleri de en kısa zamanda hayata geçirecek.

Aklını kullanan aklın yolundan gider!