2932 Defa Okundu

             Yine Nefret Kustu:

            ‘’Gün Başlıyor’’ adlı programda uzaktan eğitimi değerlendiren Can Ataklı; Anlatan öğretmen türbanlı. Bunu yapmaları bence yanlış. Okullarda türbanlı öğretmen var mı, var. Milyonlarca öğrenciye türbanlı öğretmeni rol model olarak vermek çok yanlış. Bana bunu özgürlük falan diye anlatmayın kardeşim. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak değil. Var mı, maalesef var.  Bana göre yanlış ama var. Bu Milli Eğitim Bakanı ile bunu yapmaları mümkün değil kardeşim. O kafa yapamaz bunu. Şimdi buraya niye onu koyuyorsun? Eleştireceğim tabi kardeşim. Türbanlı öğretmeni olan var, olmayan var. Hiç türbanlı öğretmen görmemiş olan var. İlk gün türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada bari yapmayın ya." Diyerek yine nefret kustu.

Ülkemiz ve dünya korona virüs belasıyla uğraşırken, Can Ataklı’nın söyledikleri asıl kendisinin nasıl bir ‘’virüslü kafaya’’ sahip olduğunu gösteriyor. Nasıl bir kin nasıl bir nefrettir anlamış değilim!

Bu saygısızlık, başı açık bir hanımefendiye de yapılsa kabul edilemez ancak başörtüsü yüzünden bu millet çok çekti. İnşallah Can Ataklı adalet önünde bu saygısızlığının bedelini öder.

Can Ataklı, hükümete olan düşmanlığın yüzünden ne dediğini bilmiyorsun sen. Hani demişsin ya "burada bari yapmayın" diye bende diyorum ki hükümeti sevmeyebilirsin, eleştire de bilirsin ancak bari böyle günlerde "YAPMA" ve sana bir tavsiyede bulunayım; eleştirilerin Allah’ın emri olan ayetler dışında olsun…

Evde Kal Türkiye:

Peki, tüm Türkiye evinde nasıl kalsın? Koronaya karşı açıklanan 100 milyar liralık paket içinde, en düşük emekli maaşının 1500 TL’ye çıkması ve ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayrılması dışında benim kafama yatan bir madde olmadı.

Evinde oturan Türkiye, iç havayolu taşımacılığında 3 ay süreyle KDV oranı yüzde 18'den yüzde 1'e indirilmesini ne yapsın.

Milletin evinde kalması için daha somut yardımların olması şarttır. Özellikle kira ödeyen, işçi çalıştıran, vergi ödeyen işletmelerin ve esnafın hali düşünülecek olursa…

Ne Farkınız Kaldı:

Yeniçağ Gazetesi eski yazarı İsrafil Kumbasar, sosyal medyada MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’ye ağır hakaretlerde bulunduğu için ağır şekilde dövülmüş.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bugün saldırıya uğrayan İsrafil Kumbasar'ın fotoğrafını paylaşarak, "Bu yakışıklı(!) kim? Şerefsizlik testi pozitif çıkmış diyorlar" şeklinde hakaret ederek tivit atmış.

Kıymetli okurlarım, şimdi soruyorum başta haddini fazlasıyla aşan MHP vekiline ve dayak atanlara; sizin ne farkınız kaldı İsrafil Kumbasar’dan…

            Tarık’ım Kabrin Nurla Dolsun:

            Geçtiğimiz Miraç Kandili günü, canımdan can kanımdan kan olan Ömer amcamın oğlu Tarık Öztürk geçirdiği beyin kanaması sonucu henüz 23 yaşında hakkın rahmetine kavuştu. Arayarak, mesaj atarak acımızı paylaşan herkese minnettarım eksik olmayın…

Sevgili Tarık kabrin nur, mekânın cennet olsun kardeşim…

 

 

Yorumlar