1128 Defa Okundu

Konuşma Kürsülerine Dikkat:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Barış Pınarı Harekâtı ve Suriye'nin Kuzeydoğu’sunda Tel Abyad ile Resulayn arasındaki yaklaşık 100 kilometrelik alanın dışında kalan kısımda, güvenli bölge kurulması konularını görüşmek üzere, 22 Ekim günü Soçi'de bir araya gelmişlerdi.

Basın açıklaması yapıldığı zaman; iki liderin konuşma kürsülerinde devlet arması yerleri vardı. Bizim her hangi bir devlet armamız olmadığı için maalesef arma yerimiz boş kalmıştı. Osmanlı Devlet arması gibi fevkalade güzellikte olan armamızdan, yıllarca utandık durduk. Yetmedi mi armasız yaşadığımız bunca yıl? Mademki biz güçlü devletiz armasız olmaz!!!

ABD ve Rusya Görüşmeleri:

Barış Pınarı Harekâtı başladığı zaman; malum medya ve malum kişiler tarafından, Türkiye’nin zararlı çıkacağı, geri adım atacağı, tüm dünyaya rezil olacağı konuşuluyordu. Çok samimi bir şey yazacağım; Türkiye hem sahada hem de masada kazandı. Çatlasanız da patlasanız da kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevmeyebilirsiniz, hükümeti de sevmeyebilirsiniz ancak unutmayın bu ülke hepimizin!!!

İşte Tarihi Eser Anlayışımız:

El âlem tarihi eserlerine gözleri gibi bakarken, biz ise düşmana bakar gibi bakıyoruz.

Kapalıçarşı’nın Fesciler Kapısı'nın üstünde bulunan 19. yüzyıla ait kitabe, matkapla delinerek güvenlik kamerası monte edildi. Sosyal medyada tepkilere neden olan kamera, apar topar söküldü fakat izleri kaldı.

İstanbul'un fethinden sonra, Fatih Sultan Mehmed'in emriyle 1460 yılında inşasına başlanan; dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olma özelliğiyle günümüze kadar ulaşan Kapalıçarşı, özellikle kültür ve turizm alanında İstanbul'un simgeleri arasında yer alıyor.

Böyle güzelim tarihi eserlere gözümüz gibi bakmak gerekirken biz kıymet bilmeden zarar vermekten öteye gitmiyoruz.

Sigara Harammış:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul'da düzenlenen 11. Rize tanıtım günlerinde ki konuşmasında, "sigara haramdır" sözlerini duyduğumda aklıma ilk gelen şu oldu: Devlet kurumlarında olan israflar haram mı acaba? Diyanet buna da cevap vermeli!

CHP Hep Aynı Kafada:

14 Ekim'de KKTC’de yayımlanan bir gazeteye konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz üzerinden adada yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, Türkiye’nin adaya müdahale ettiğini savunarak, “daha fazla müdahale etmeyelim” diyor.

Ahmet Hocam nedir bu CHP nefretin? Diyenlere de ibret niteliğinde bir cevap vermek istiyorum:  İşte ben CHP’yi bu yüzden sevmiyorum CHP Hep aynı kafada…

Kalın sağlıcakla.

 

 

Yorumlar