14 °c

Apolet

Tek Adam Kim?

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, tek adamlıkla hatta diktatörlükle suçlayan CHP ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel hakkında öyle sözler sarf etti ki akıl alır gibi değil!!!

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasını alkışlayan Korgenerali, Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda, ilk 30 Ağustos toplantısında emekli edeceğini söyleyerek resmen tehdit etti ve onun ‘’apoletlerini (rütbe simgesini gösteren parça) sökeceğim’’ dedi. Bu çıkışı ile Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda tek adamlılığın da nasıl olacağını göstermiş oldu!!!

Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tek adamlılıkla suçlayacaksınız hem de daha Cumhurbaşkanı seçilmeden tek adamlılık yapacaksınız. Peki sormazlar mı size bu durum da tek adam kim oluyor diye?

Muharrem İnce’nin Oy Oranı:

Kemal Kılıçdaroğlu, bir televizyon programında Muharrem İnce'nin oy oranının, yüzde 29-30-32 bandında olduğunu söylüyor doğrusu ben hiç inanmadım. Çünkü bu oranlar Bülent Ecevit'ten sonra (1977) CHP'nin ulaştığı en yüksek oy oranları.

Kılıçdaroğlu, biraz daha ileri giderek seçimlerin ikinci tura kalması halinde, Muharrem İnce’nin Kürtlerden de oy alacağını söyledi. Aslında ben buna da inanmıyorum. Kürtlerin CHP’ye oy vereceğini düşünmüyorum. En azından muhafazakâr Kürtlerin.

Siz, Şeyh Said’i sözde İngiliz ajanı diye idam edeceksiniz, Kürtçe konuşmayı, Kürt müziğini yasaklayacaksınız vs. onlarca örnek daha verebilirim. Sonrada Kürtlerden oy isteyeceksiniz öyle mi? Komik oluyorsunuz!!!

Bahçeli’nin Af Çağrısına Kulak Verilmeli:

Devlet Bahçeli’nin, af çıkarılmasıyla ilgili çağrıda bulunması hatta seçim beyannamesine bile affı koyması ne kadar ciddi oluşunun da göstergesi olmuştu.

Hükümetin bu çağrıya kulak vermesi lazım gelir. Tabi olası bir affın kısmi af olması şartıyla. (genel af değil).

Bahçeli’nin de dediği gibi teröristler, Fetö, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, kader kurbanlarına af çıkarılmasını yerinde bir karar olarak görüyorum!!!

Dünya Üniversite Sıralaması:

Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi’nin (Center for World University Rankings) 2018-2019 yılları için hazırladığı ‘en iyi 100 üniversite’ listesine Türkiye’den hiçbir üniversite giremedi!!!

Türkiye'den 13 üniversite ise, CWUR'un ‘en iyi 1000' listesine girmeyi başarmış. Tabi bunun adı başarıysa.

Nasıl bir eğitim sistemimiz varmış ki dünya sıralamasında Hacettepe Üniversitesi 525., Atatürk Üniversitesi ise 979. sırada ancak yer bulabiliyor!!!

Öyle araştırmalar yapıyorum ki paylaşmaya bile utanıyorum. Yine de bir örnek vermeden geçemeyeceğim.

Ben geçtim üniversiteden müniversiteden öyle ki milenyum yıllarında olmamıza rağmen halen okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız var.

Ülkemizin artık bu kokuşmuş müfredattan vazgeçmesi ve yeni yepyeni bir müfredatla eğitime merhaba demesi lazım geliyor!!!

 

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Oğuz 07 Haziran 2018 23:57 Ahmet bey, evet Muharrem ince nin yaptığı da Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığının aynısıdır bu yüzden bu ülkeden bir cacık olmaz, ikincisi eğitim sistemi dediğiniz sistem 16 yıldır bu iktidarın elinde değil midir, üçüncüsü ise acaba o apoletli komutanımız muharrem ince yi alkışlamış olsa iktidar cephesinden nasıl bir tepki gelirdi bunu da adaletli olarak anlatmak lazım, elinize sağlık

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Mustafa Açıkgöz 07 Haziran 2018 17:45 CHP demokrasi öncesi yaptıkları gibi yine tek adamlılıkta akılları ne yapsalar kazanamayacaklar

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart
  • Misafir 07 Haziran 2018 17:44 Ne affı Af Nerden Çıktı Bu Dönem de Af Olmaz

    CEVAP YAZ 0 0 (0) Öne çıkart

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.