Al Birini Vur Ötekini

Al Birini Vur Ötekini

                Vekiller Geçinemiyormuş:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, net 22 bin 200 lira maaş alan vekillerin geçim sıkıntısı çektiğini ve “Toplu ulaşım aracıyla Meclis’e gelen vekiller bile var” diyor. Aman ne kadar zahmet etmişler aman aman. Yahu milletin aslı toplu ulaşım kullanırken, milletin vekili kullanmış çok mu? Siz vekilsiniz vekil, asıl olan biziz biz!!!

Siz hangi kafayı yaşıyorsunuz, ne yiyor, ne içiyorsunuz bilmiyorum ama işiniz gücünüz Ak Parti’ye kaybettirmekten başka bir şey değil.

Her gün ona buna zam üstüne zam yapacaksınız; emekliye, işçiye, memura, asgari ücretliye gelince dirhemle zam yapacaksınız, sonrada vekiller geçinemiyormuşlar diyeceksiniz öyle mi? Haydi oradan!!!

Gelen Gideni Aratmasın:

            CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, belediye başkanı seçildiği 31 Mart 2019’dan bu yana asgari ücretli 425 işçiyi ‘tasarruf’ gerekçesiyle işten çıkarmış, yetmemiş 24 yaşındaki oğlunu müdür yardımcısı kadrosuyla 7 bin lira maaşla işe almış, o da yetmemiş “Oğlumu işsiz bırakacak değilim” diye kendini savunmuş, o da yetmemiş ki güvenecek kimse yok diye bir daha kendini savunmuş. Oysa bu zat, seçimden önce yayınladığı reklam filminde "2 bin lira aylıkla çöp toplayan garibanla bizim ne işimiz olur. Yakarsa dünyayı garipler yakar" ifadesini kullanmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da Torbalı'da yaptığı mitingde Uygur'a "Hiçbir belediye çalışanının görevine son vermeyeceksin Başkan. Bunun da sözünü istiyorum" demiş bu zatta kameralar önünde söz vermişti. Ne sözmüş ama ne güzel tutmuş sözünü!

Haydi Geziciler İş Başına:

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise sırf kendisine villa yaptırabilmek için onlarca ağaca kıydı. Üstelik başkan Turgay Erdem'in inşaat yaptığı alanın da imara kapalı olduğu belirtiliyor. Her fırsatta "doğaya en çok sahip çıkan parti biziz" diyen CHP yönetimi olaya neden sessiz kalıyor?

Bakalım, sözünü tutmayan CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ve onlarca ağaca kıyan Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem için Kemal Kılıçdaroğlu ne yapacak?

 Bizde Çareler Tükenmez:

1 Ocak tarihinden itibaren marketlerde para ile satılmaya başlanan plastik poşetler, tüketicilerin zorlanması üzerine (marketlerde poşete para vermek istemeyen tüketiciler) manav reyonlarında ücretsiz verilen ince poşetlerden çok sayıda alarak, aldıklarını bu poşetlere koymaya başlamış.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı’ndan (PAGEV) alınan bilgiye göre plastik poşet üreticilerinin, manav reyonlarında ücretsiz dağıtılan ince poşet satışları, yılbaşından bu yana yüzde yüz oranında artmış. Buda demek oluyor ki poşetlerin ücretli olması pek işe yaramamış…

Dünya Tütün Raporu:

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Dünya Tütün Raporu'nu Brezilya'nın başkenti Rio de Janeiro'da kamuoyuna sunmuş. Raporda verilen bilgiye göre, tütün tüketiminin azaltılması için DSÖ'nün tavsiye ettiği tüm önlemleri tam olarak uygulayan birinci ülke olmuşuz. Maşallah bize.

Bu başarımızı anaokulunda verilen eğitimden üniversite de verilen eğitimlere kadar görmek dileğiyle.

Şimdi Bu Adalet Mi?:

Pendik’te hamile bir kadının içinde bulunduğu aracın önünü keserek, araca saldıran ve 20’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istenen baklava zincirleri sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel tahliye edilmişler. O da yetmemiş, tahliye oldukları için yakınları Hasan ve Hüseyin Sel için cezaevi önünde kurban kesmişler.

Güler misiniz ağlar mısınız bilmem ama ben kahr-u perişan oluyorum. Ne güzel Türkiye ama…

Kalın Sağlıcakla

Yorumlar