3856 Defa Okundu

25 yıl aradan sonra Ankara ve İstanbul el değiştirdi. Tabi ki bu durum Ak Partide büyük değişiklikler getirecek diye düşünüyorum. Çünkü kale olarak bilenen birçok büyük şehir düştü. Örnek olarak Antalya ve beraberinde birçok şehir belediyeleri.

 İstanbul’da gösterilen adayın Başbakanlık, Meclis Başkanlı ve geçmişi siyasi tecrübelere dolu Binali Yıldırım’ın İstanbul’u kazanamaması seçmenin ne derece küskün olduğunu gösteriyor.

Eğer Ak Parti Binali Yıldırım’a rağmen İstanbul’u kazanamadıysa dönüp kendilerine bir bakmaları lazım geliyor.

Evet Ak Parti seçimin birinci partisi oldu ancak büyük şehirler gitti. Ak Partinin birinci parti olmasını yine geçmiş seçimlerde olduğu İÇ, DOĞU ve GÜNEYDOĞU ANADOLU bölgelerine borçludur.

Peki ne oldu da böyle oldu?

Fahiş köprü fiyatları,

Fahiş akaryakıt fiyatları,

Fahiş vergiler,

Resmi kurumlarının fahiş oto kiralama bedelleri,

Yap işlet devret politikasının yanlış işlenmesi,

Tanzim satışları,

Döviz kuruyla mücadelenin olamaması,

Daralan ekonomi,

Dinin siyasete alet edilmesi,

Ak Partili belediye başkanlarının görevden alınması,

Ve en önemlisi kibir.

Peki Ak Partinin ne yapması lazım geliyor?

Derhal yukarıda ki maddelere çözüm bulması, küskünlerle barışması ve en önemlisi kabinede değişiklik yapmasıdır.

Ben halen başkanlık sisteminin doğru olduğuna inanıyorum. Ancak kabinede olan kişilerin işlerin ehillerinin olmadıklarını da biliyorum. Örnek olarak ‘’Tarım ve Ormancılık Bakanı’’ kesin değişmesi lazım geliyor.

O bakan ki "Paramız var ki ithal ediyoruz" diye bir cümle kullanıyor. Tabii ki ithal etmemiz gereken şeyler vardır. Ancak bir tarım ülkesi olan Türkiye’nin Saman ve Buğday ithal etmesini de kimse benden normal karşılamamı beklemesin.

Birde dünyanın en büyük çiftliğinin ülkemizde (Şanlıurfa/Ceylanpınar) olduğunu düşünürsek ne ithali arkadaş diye sorarlar adama.

Uzun lafın kısası kabinede acil değişiklikler yapılması ve 2002 – 2014 ruhuna tekrar dönülmesidir. Aksi halde sonuç yine 31 Mart seçimleri gibi olacaktır.

Yorumlar