20 °c

ABD'YE GÜVENELİM Mİ?-1

Bugün, ABD dünyayı 7 bölgeye ve merkez komutanlıklarına bölerek dünyanın her yerinde yaklaşık 270 bin askeri olan, her yeri izleyen ve gerektiğinde karıştıran demokrasi katili ve insan soykırımcısı, sömürgeci ve emperyalist, vahşi ve barbar bir ülkedir. 

 

ABD günümüzde  dünyada 7 ülkeyi denizden ve havadan bombalayarak uluslararası hukuka aykırı olarak, demokrasi, insan hakları, devletlerin egemenlik ve toprak bütünlüğüne ve iç işlerine karışmama ilkelerini ihlal etmektedir. Bu 7 ülkenin hepsi de Müslümandır.  Bu ülkeler Afganistan, Pakistan,  Irak, Suriye, Yemen, Somali ve Libya'dır. Yani dünyanın jandarması ve polisi bu ülke, vahşet ve barbarlıkta zirve yapmaktadır. 

 

Son 125 yıldan bu yana, geçtiğimiz son bir yüzyılı aşkın süredir ABD, dünyada Latin Amerika'da, Avrupa'da, Afrika'da, Asya'da, Türkiye dahil, 50’yi aşkın ülkede darbeyle, doğrudan askeri müdahale ile, siyasi-ideolojik-etnik-mezhepsel karışıklıklar çıkararak, muhalifleri finansman, lojistik ve gerektiğinde silah yardımıyla destekleyerek, medya propagandası ve algı operasyonlarıyla, parayla satın alınmış aydın takımı ve kitlelerin hareketlendirilmesiyle meşru yönetimleri değiştirmiş, kendi çıkarlarına hizmet eden kukla yönetimler işbaşına getirmiştir. Zaman zaman da darbeyle getirdiği yönetimleri yeterince kendine hizmet etmiyor diye tekrar darbeyle al aşağıya yapmıştır.

 

Bu arada şu husus da belirtilmeden geçilmemelidir.

ABD'nin diğer ülkelerdeki darbe ve iç katıldıkları koordine eden CIA'nın görev tanımları arasında, ABD'nin ulusal çıkarlarının dünya çapında korunması amacıyla, dünyanın her yerinde operasyon yapma, yönetsel dizayn ve işbirliği ile halkların haklarını koruma, güya, maddesi yer almaktadır.

 

Yine söz konusu ülke, dış politika hedeflerine ulaşmak amacıyla araç ve aparat olarak kullanmak için, dünyayı dizayn etmek için dünyanın her yerinde terör örgütleri kurmuş, beslemiş ve katliam-soykırım yaptırmıştır.

Taliban, El-Kaide, El Nusra, Heyeti Ahrarı Şam, Tahir Ül Kadiri, Kesni Zani, Deaş, El Şabab, Boka Haram, FETÖ, DHKP-C, Asala, PKK, HDPKK, KCK, PYD, YPG, SDG… vb. terör örgütlerinin kurucusu, besleyici ve hunharca destekleyicisi ABD’dir. Bunu söyleyen biz değil, kendileridir. Ortadoğu'da sınırları değiştireceklerini ve 22 devlet kuracaklarını, dünyayı sömürmek amacıyla kurdukları Dünya Ticaret Örgütünün Başkanı kendi aldıkları kararları uygulamayan diğer devletlerin hükümetlerini cezalandıracaklarını ve küresel ticaretin önünde engel olacak ulus-devletleri yok edeceklerini açıkça belirterek,  biz değil, kendileri ifade etmektedirler.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.