984 Defa Okundu

             S-400 Değil Tehdit Mektubu:

            Sevgili okurlarım; ABD’nin, bize yazdığı mektubun tam metnini okudum. Çok nazik bir dille yazılmış ancak bizi açık açık tehdit etmiştir.

ABD, Rusya’dan S-400 savunma füzelerini almamız halinde bize, ‘’Hasımlarına Yaptırımlarla Karşı koyma Yasasını’’(CAATSA) uygulanacağını,  ABD’den kendi paramızla satın aldığımız F-35 savaş uçaklarının verilmeyeceğini ve başkan Trump’ın hâlihazırda 20 milyar Dolar olan ikili ticaret hacmini 75 milyar dolara yükseltme kararlılığının da, ABD’nin CAATSA yaptırımları ilanıyla tehlikeye düşebileceği gibi tehditler yer alıyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Savunma Bakan Vekili PatrickShanahan'ın mektubuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu tür mektuplarla Türkiye aldığı kararlardan vazgeçmez. Türkiye S-400'ü almıştır ve Türkiye'ye gelecektir, konuşlanacaktır. Bunun da çalışmaları devam ediyor" diyerek çok güzel cevap vermiştir.

Türkiye bu mektuba öyle bir cevap vermeli ki Türkiye’nin tehdit edilemeyeceğini anlasınlar. Cevap; hem yazılı hem de uygulamalı olmalı. Yazılı cevap; ABD’nin yazdığı gibi tehditkâr,uygulamalı ise s-400’lerin hemen alınması olacaktır ki hem içteki düşmanlara hem de dıştaki düşmanlara çok iyi cevap olsun.

Kin, Nefret ve Acizliğin Tweeti:

HDP eski Milletvekili hasip kaplan,bence kâğıttan kaplan, bu zatın Türkiye’nin, İzlanda’ya mağlup olmasının ardından attığı tweetin içeriği şöyleydi: “Biji İzlanda” (Yaşasın İzlanda)

Türkiye’nin ekmeğini yiyeceksin, suyunu içeceksin, emekli Milletvekili maaşı alacaksın sonrada “Biji İzlanda” (Yaşasın İzlanda) diyeceksin öyle mi? Eğer kâğıttan kaplan olmadığını düşünüyorsan, artık bu ülkeden maaş almazsın yok eğer maaş almaya devam edersen ne olduğunu sen biliyorsundur zaten…

İki Resim Arasındaki Fark:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB adayı Ekrem İmamoğlu ve partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bir cenaze törenine katıldılar.

Sizce de tuhaf değil mi? Hepsinin de soy isimleri oğlu ile bitiyor. Neyse bu konuyu daha sonra araştırmak üzere bırakıp yazımıza dönelim…

Kur’an okunurken elleri arkada olan Canan Kaftancıoğlu, sonrasında dua okunurken ellerini yukarı kaldırıyor.

Kaftancıoğlu’nun, daha önce"İnandığınız Allah'ınız sizin belanızı versin" şeklinde kabul edilmez bir tweetive "Sağdan oy almak için takiyye yapıyoruz, onlar gibi görünmeye çalışıyoruz"söylemi olmuştu. Şimdi soruyorum bu hareketiniz de sağdan oy almak için mi? Eğer öyleyse yazıklar olsun size!!!

Kaftancıoğlu’na tavsiyem bilmediği ve yabancısı olduğu ortamlara girmemesi yönündeçünkü duruşu da kıyafeti de sakat. Çünkü Allah kelamı olan Kur’an-ı Kerim okunurken eğer ayaktaysanız kıyamda olduğunuz gibi durursunuz ve başınız kapalı olması lazım gelir.

İsmail Küçükkaya’yaÖneri:

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu tüm kanallara açık ortak yayında, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de gazeteci İsmail Küçükkaya'nınmoderatörlüğünde bir araya gelecekler. Sayın Küçükkaya’ya, adaylara sormanızı rica edeceğim iki önemli sorum olacak. Birincisi, Binali Yıldırım’a İBB’de kiralanan lüks makam arabaları ikincisi ise İmamoğlu’na kâğıttan kaplan olan hasip kaplanın attığı tweet ile Kaftancıoğlu’nun saygısızlığıdır.

Not: ‘’Sevgili okurlarım, kâğıttan kaplan olan zatın ismi ve soy ismi yanlışlıkla değil kasten küçük harflerle yazılmıştır. Bilgilerinize arz ederim.’’

Yorumlar