10 °c

15 Temmuz, diriliş ruhu

FETÖ’cü hainlere karşı 15 Temmuz gecesi destan yazan kahraman Türk milleti, iki yıl sonra da aynı ruhla 81 ilde vatan ve bayrak nöbetinde dünyaya mesaj verdi…

Büyük bir coşkuyla, büyük bir kararlılıkla şehitlerin bayrağa rengini veren kanları sel olmuş akıyordu adeta, şehitler köprüsüne…

Bu kararlılık sadece 15 Temmuz FÖTÖ hainlerini değil, onlarla birlikte bütün yerli yabancı işbirlikçilerini, Haçlı ve Siyonist uşaklarını, sömürgeci ajanlarını, Sorosçu çocuklarını bir saman çöpü gibi önüne katıp sürükleyip denize dökme kararlılığıydı.

Doksan yıldan beridir bu millete yapılan dolaylı dolaysız aşağılamalara, tehditlere, manevi değerlerine küfredilmesine karşı birikmiş halk öfkesiydi bu…

Önünde sağlam irade Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı…

Zaten bir tek onun haykırışı yetiyordu bu millete… Bir tek onun daveti sel olup akmaya yetiyordu.

Cumhurbaşkanının davetiyle sel olup köprüye akmıştı millet… Bu yürüyüşle de önüne dikilen bentleri yıkmış, yatağına sığmayıp taşmıştı.

İki yıl sonra köpürüp çağlayan o sel, iki yıl sonra da aynı inançla, aynı hedefe doğru hız kesmeden akıyordu.

Bundan böyle hiç bir gücün, bu millete bu topraklarda  "parya" muamelesi yapamayacağının dost düşman herkese ilanıydı bu gösteri…

O köprü ki bir kısım asker tarafından kapatıldığı haberi bültenlere ilk düştüğünde kimse bir anlam verememişti. Vatandaş, ‘terör operasyonu” olmalı diyordu.

Çok geçmeden puslu hava aydınlandı, bu hainler asker değil asker arasına sızmış, yıllardır sinsice ülkeyi içten içe kuşatmaya çalışan FETÖ’nün adamlarıydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatan ve millet aşkına sokağa dökülen toplumun her kesiminden masum siviller, hainler emeline ulaşmasın diye tankların, mermilerin, cuntacıların karşısına dikilmişti.

Dünya, tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir direnişi izliyordu. Bu kahraman direnişte Boğaziçi Köprüsünde tam 34 vatan evladını şehit verdi bu millet.

Ama kahraman direniş sadece köprü ile sınırlı değildi. Bu millet çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ve erkeği ile o gece ölümü düşünmedi… Çoluk çocuğunu unuttu… Tarladaki mahsulünü yakarak alçakların uçaklarının kalkmasını engellemek istedi.

Bu millet o gece ezanlar dinmesin, bayrak yere inmesin, vatan işgal edilmesin diye camilerden okunan salalarla birlikte kent meydanlarını doldurdu…

O karanlık geceyi aydınlatan, vatanına sahip çıkan Türk milleti bu kahramanlık destanında tam 251 şehit ve 2196 gazi bıraktı. Ama Türkiye’yi bu hainlere teslim etmedi.

İşte o gün bu kahramanlığı dünyaya gösteren aziz Türk milleti dün de hainlere karşı direnişin sembolü olan mekânlarda sel olup aktı. 

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde anma programları düzenlendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte Nakkaştepe’den tören alanına yürüyerek geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde toplanan milyonlara önemli mesajlar verdi.

Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu hatırlattı… Ancak bedel ödemeden hiçbir başarı elde edilmez, dedi. Pensilvanya'daki melunun takiyye, hile, yalan dolanla büyük bir gizlilik içinde büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik, dedi. FETÖ eliyle Türkiye'nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermeyen bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum, dedi.  

15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız; o bizim için bir tarihe kayıttır, dedi.

Allah bir daha bu millete böyle zor günler yaşatmasın. 15 Temmuz milletin diriliş ruhunun da miladı oldu...

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
YAZIYA İLK YORUMU SİZ YAPIN

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.