MEDYA
18 Nis 2020 21:21 Son Güncelleme: 18 Nis 2020 21:25

Zihniyetiniz batsın! Skandal sözler: Ramazan ertelensin

Halk TV'nin eski genel müdürü Şaban Sevinç ile yine Halk TV eski çalışanlarından Lale Özan Arslan skandal bir yayına imza attı. Sosyal medyada yayın yapan ikili koronavirüs salgını nedeniyle ramazan ayında oruç tutulmaması gerektiğini iddia etti.

Haberi Dinle

Halk TV'nin eski çalışanları Şaban Sevinç ile Oya Lale Özan, sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayında skandal sözlere imza attı. İkili koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ramazan ayında oruç tutulmaması gerektiğini iddia etti.

Sevinç iddialarını da sözde bir Diyanet yetkilisine dayandırarak izleyenlerin aklı ile resmen dalga geçti. Özellikle Şaban Sevinç'in ramazan ayında teravih namazı kılınmadan oruç tutulamayacağını iddia ettiği anlar sosyal medyada alay konusu oldu.

Sevinç ve Arslan'ın din otoritesi gibi ahkam kestikleri teravih ve oruç ibadetleri ile ilgili söyledikleri skandal sözler sosyal medyada alay konusu oldu. 

Bilindiği üzere teravih namazları toplu halde kılınabildiği gibi kişi isterse tek başına da bunu ifa edebilir. İllaki camiye giderek teravih kılacaksın diye bir şart yok. İftar sofralarında kalabalık oruç açmanın sebebi de gösteriş değil eş, dost, komşular ve ihtiyaç sahipleri ile lokmasını paylaşmak. 

 

Yorumlar