12 Şub 2024 21:18 Son Güncelleme: 12 Şub 2024 21:19

Zamlı ikramiyeler mart ayında Meclis'te

Emekli maaşlarına yapılan ek zammın ardından, emeklilerin bayram ikramiyelerine de zam yapılması planlanıyor. Bu düzenlemenin Mart ayında Meclis gündemine gelmesi bekleniyor ve yüzde 50 ile yüzde 150 arasında bir artış öngörülüyor.

Zamlı ikramiyeler mart ayında Meclis'te
Haberi Dinle

Memurlar ile SSK ve Bağkur emeklilerinin zam oranı yüzde 49,25 olarak belirlenmiş ve en düşük emekli aylığı da 7.500 liradan 10.000 liraya çıkarılmıştır. Ayrıca, emekli vatandaşlara ödenen Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesi de 2.000 liraya yükseltilmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın sinyali vermesinin ardından, emeklilerin gözü bayram ikramiyesine çevrildiği belirtilmektedir. Bu konu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından ele alınacak ve Meclis'te torba yasaya eklenmesi bekleniyor.

Bayram ikramiyesinde beklenen artış yüzde 50 ile yüzde 150 arasında olacak ve artış oranı hazinenin çalışması sonucu netlik kazanacak. Mart ayı içerisinde bu düzenlemenin yasalaşması beklenmektedir.

Yorumlar