YAŞAM
02 Kas 2017 18:14 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:16

Yürekleri dağlayan feryat... "Bu haber için kapıyı açmam"

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ilk görev yerinde şehit düşen Tayfun Kavun'un acı haberini vermeye gelen görevlilere seslenen şehidin kız kardeşi, "Bu haber için kapıyı açmam" diye feryat etti

Haberi Dinle

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Tayfun Kavun'un ailesine acı haber Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Askerlik Şubesi Personel Yüzbaşı Harun Ağaç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan tarafından verildi.

ŞEHİDİN KIZ KARDEŞİNİN ACI FERYADI

Heyeti binanın önünde gören şehidin kız kardeşi Sultan Kavun, "Bu haber için kapıyı açmam" diyerek feryat etti. Şehit Tayfun Kavun'un ilk görev yerinin Hakkari'nin Şemdinli ilçesi olduğu öğrenildi.

HAKKARİ'YE GİTMEK İÇİN BAŞBAKAN'DAN YARDIM İSTEMİŞLER

Şehit Kavun'un ailesinin komşusu Duran Aslan, ailenin Neşet Ertaş Kültür Merkezi açılışında Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü ifade ederek, "Kültür Merkezi açılışında Başbakan Yıldırım'a, asker oğullarının yanına Hakkari'ye gitmek istediklerini söylemişlerdi. Yetkililer de biletlerini almışlardı. Gideceklerdi." dediği belirtildi.

Yorumlar