22 °c

YSK Başkanı Güven'den seçmen listesi açıklaması

YSK Başkanı Sadi Güven'den seçmen listelerine ilişkin açıklama geldi. Güven: "Sandık seçmen listeleri aynı olacak, herhangi bir güncelleme olmayacak. Sadece sandık kurulları değişecek" dedi

YSK Başkanı Güven'den seçmen listesi açıklaması
15/05/2019 09:58 - Güncelleme : 15/05/2019 10:05

YSK Başkanı Sadi Güven'in açıklamaları şöyle; 

"İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde seçmen listeleriyle ilgili yoğun tartışmalar olduğunu gördüm. Bu yenileme seçimi. 31 Mart'ta yapılan seçimde kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız. Herhangi bir güncelleme yapılmayacak, askıya da çıkmayacak. Oy kullanma hakkına sahip kim varsa oy kullanacak.

'SEÇMEN LİSTELERİNİ PAYLAŞTIK'

Partilerle sandık seçmen listelerini paylaştık. Vatandaşlarımız da kendileri de sorgulayabilecek, hangi sandıkta oy kullanabileceklerini görecekler. Sadece sandık kurulları değişecek. Onun dışında bir değişiklik olmayacak.

KISITLI SEÇMENE 'OY KULLANAMAZ' İŞARETİ DÜŞÜLECEK

Oy kullanamayacak kısıtlı seçmenlerle ilgili 'oy kullanamaz' işareti düşülecek. Onlar silinmeyecek, karşısına şerh düşülecek.

'31 MART'TA KİM OY KULLANMA HAKKINA SAHİPSE...'

31 Mart'ta kim oy kullanma hakkına sahipse, 23 Haziran'da da oy kullanma hakkına sahip olacak. Siyasi partilerle de paylaştık, bunu karşılaştırma imkanına sahip olacak.

Gerekçeli kararın yazımı bittiğini paylaşacağız"

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.