SPOR
15 Eyl 2020 19:02 Son Güncelleme: 15 Eyl 2020 19:03

Yozgatspor'da Kovid-19 depremi

Yozgatspor'da 12 futbolcu, 3 antrenör ve 1 masörün Kovid-19 testi pozitif çıktı. Yozgatspor Teknik Direktörü Nihat Tinel 'Şu an testi negatif çıkan futbolcularımızla çalışmalara devam ediyoruz. Umarım testi pozitif çıkan oyuncularımız kısa sürede iyileşerek aramıza döner' dedi.

Haberi Dinle

Misli.Com 3. Lig 2. Grup'ta mücadele edecek olan Yozgatspor 1959 FK'de 12 oyuncu, 3 antrenör ve 1 masörün koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Nihat Tinel, sezon hazırlıklarına 14 Ağustos’ta başladıklarını söyledi.

"TEDBİRLERİMİZİ ALMIŞTIK AMA..."

Koronavirüsten dolayı sıkıntı olabileceğini tahmin ettiklerini anlatan Tinel "Ona göre tedbirlerimizi almıştık, iyi bir hazırlık dönemi geçiriyorduk. Bolu'ya hazırlık maçına gittik ve orada bir futbolcumuzun koranavirüse yakalandığını öğrendik. Yozgat'a geldik ve tedbir amaçlı hastanesinde test yaptırdık. Test sonrası 4 futbolcumuz, 1 antrenör ve 1 masörümüzde virüs çıktı. Bu arkadaşlarımızı karantina altına alarak çalışmalarımıza devam ettik" diye konuştu.

"NEGATİF ÇIKAN ARKADAŞLARLA DEVAM EDİYORUZ"

Tinel, daha sonra takıma tekrar Kovid-19 testi yaptırdıklarını ifade ederek "12 futbolcu, 3 antrenör ve 1 masörümüzün testi pozitif çıktı. Şu an testi negatif çıkan futbolcularımızla çalışmalara devam ediyoruz. Umarım testi pozitif çıkan oyuncularımız kısa sürede iyileşerek aramıza döner." ifadelerini kullandı. 

 

Yorumlar