GÜNDEM
22 Mayıs 2019 23:10 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:56

Yıldırım'dan İmamoğlu ile canlı yayına çıkma açıklaması: Tek başıma bir karar veremem

AK Parti'nin İstanbul adayı Yıldırım, katıldığı bir canlı yayında rakibi Ekrem İmamoğlu ile ortak yayına çıkma sorusuna "Tek başıma vereceğim bir karar değil" şeklinde cevap verdi.

Haberi Dinle

AK Parti'nin İstanbul'da seçimi kaybeden adayı Binali Yıldırım, Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu oldu. 

Yıldırım, Didem Arslan Yılmaz'ın İBB'nin seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma davetine cevap verdi.

BİNALİ YILDIRIM: TEK BAŞIMA KARAR VEREMEM

 Binali Yıldırım açıklamasında, "Olabilir, bakarız. Onun için garanti veremem. Tek başıma bir karar veremem. Sizinle program yapmaktan memnuniyet duyarım. Hele biraz eteklerimizdeki taşları dökelim" dedi.

Programın ilerleyen saatlerinde Haber Global'e konuk olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a yanıt gelmesinin ardından Yıldırım'a uyarı geldi.

İMAMOĞLU'NDEN JET AÇIKLAMA SONRA YILDIRIM'A UYARI GELDİ, "İKİ KİŞİ KARAR VERMESİ GEREKİR" DEDİ 

Yıldırım, İmamoğlu ile canlı yayına çıkma davetiyle ilgili sözlerine verilen arada gelen uyarının ardından "Tek başıma karar vereceğim dememi partisine soracak diye yayıyorlar, maksatlı yapıyorlar. İki kişinin programa katılmasına bir kişi karar verebilir mi, programa katılacak olan iki kişinin karar vermesi gerekir. İki boyutu var. Birinci boyutu iki adayın kabul etmesi. İkincisi kiminle yapılacağı konusunda karar verilmesi" düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Yorumlar