15 °c

Yeni Google Earth tanıtıldı

Üzerinde uzun süredir çalışılan yeni Google Earth nihayet gün yüzüne çıktı. Yeni Google Earth’ın en belirgin özelliklerinden bir tanesi kullanıcılarını dünyanın çeşitli bölgelerini keşfe yönlendirmesi.

Yeni Google Earth tanıtıldı

İki yıldır üzerinde çalışılan yeni Google Earth'ün bize sunduğu ilk yenilik Voyager. Google’ın pek çok bilim odaklı sivil toplum kuruluşu ile ortaklık yaptığı bu özellik, dergi tarzında turların ve içeriklerin kullanıcıya sunulmasını amaçlıyor. BBC ile iş birliğine imza atan Google, Google Earth uygulamasında BBC’nin imzasını taşıyan bilgilendirici BBC Earth videoları yer alıyor. Doğal Hazineler adındaki tur altı farklı kategoride en ilgi çekici bölgeleri bir araya getiriyor. Cennetin En Güzel Kuşları ise Sir David Attenborough önderliğindeki ekibin kuşlar hakkında hazırladığı belgeseli içeriyor. Çocukları da unutmayan Google, Susam Sokağı’ndaki ünlü karakterlerin yer aldığı videoları da Google Earth üzerinden sunuyor

'KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM’ ÖZELLİĞİ

Diğer bir özellik ise 'Kendimi Şanslı Hissediyorum' butonu. Kullanıcı, uzmanlar tarafından hazırlanmış 20 bin konum içerisinden birine rastgele olarak yönlendiriliyor ve böylece sürpriz konumlarda gezinti yapabiliyor. Diğer yandan uygulamada yeni 3D tuşuna basıldığında görüntüler 3 boyutlu hale geliyor ve Kamera ikonuna tıklayarak bakışınızı temel alan ekran görüntüsü yakalayabiliyorsunuz. Google Earth’ün web sürümünü kullanmak için en yeni chrome tarayıcısını kullanmanız gerekiyor.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.