GÜNDEM
04 Ağu 2020 01:56 Son Güncelleme: 04 Ağu 2020 02:09

Yavuz Ağıralioğlu : Ayasofya Konusunda Kızılması Gereken Muhalefet Değil , Diyanet İşleri Başkanıdır !

İYİ Parti Sözcüsü İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu Sosyal medya üzerinden ,son yaptığı basın açıklamasında dikkat çeken ifadelere yer verdi. Sayın Cumhurbaşkanının Ayasofya’nın açılış coşkusunu gölgelediği için muhalefete kızdığını ifade eden Sayın Ağıralioğlu , kızılması gereken muhalefet değil , Diyanet İşleri Başkanı olduğunu ifade etti.

Haberi Dinle

Sayın Cumhurbaşkanının Ayasofya’nın açılış coşkusunu gölgelediği için muhalefete kızdığını ifade eden Sayın Ağıralioğlu , kızılması gereken muhalefet değil , Diyanet İşleri Başkanı olduğunu ifade etti.

Sosyal Medya üzerinden yaptığı basın açıklamasında , sözlerine devam eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ;

 Kızılması Gereken Muhalefet Değil , Diyanet İşleri Başkanıdır !

“Sayın Cumhurbaşkanı , Ayasofya’nın açılış coşkusunu gölgelediği için muhalefete kızıyor. Bizce bu mevzuda kızılması gereken muhalefet değil , Diyanet İşleri Başkanıdır. Ayasofya Türk tarihinde anlayış , hoşgörü ,tolerans , inanca saygı ve hürmet demektir. Farklı inançların hürce kendisini ifade imkanı demektir. Ayasofya'nın açılışında böyle mesuliyetleri tekrar hatırlamamız gerekirken tarihi şahsiyetler üzerinden bir kavganın odağı haline gelmiş bir hutbe mevzuyu tartıştırır hale gelmiş Diyanet İşleri Başkanının hutbesi Ayasofya'nın açılış coşkusunu gölgelemiştir. Bu mevzuda suçlu olan muhalefet değil , günün anlam ve önemine günün temsil etmiş olduğu coşkuya nezaret edemeyen Diyanet İşleri Başkanıdır.” ifadelerini kullandı.

  

 

Yorumlar