22 Kas 2023 00:39 Son Güncelleme: 22 Kas 2023 00:39

Yaşar Kemal’in sahnedeki izdüşümü konuşulacak

‘Öğretmen Buluşmaları’ bu yıl ‘Yaşar Kemal Buluşmaları’ başlığıyla Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde yapılacak. Türkçe ve edebiyat öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen buluşmaların ilkinde yazar, eleştirmen Zeynep Oral ‘Yaşar Kemal’in Sahneye İzdüşümleri’ başlıklı sohbetle Loca’da edebiyat sevenlerle bir araya gelecek. Herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek etkinlikte kapılar etkinliğe yarım saat kala açılacak.

Yaşar Kemal’in sahnedeki izdüşümü konuşulacak
Haberi Dinle

Yaşar Kemal Vakfı’nın 2017’den bu yana düzenlediği ‘Öğretmen Buluşmaları’ bu yıl ‘Yaşar Kemal Buluşmaları’ başlığıyla Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde yapılacak.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin işbirliğiyle düzenlenen buluşmalar, ‘İnce Mehmed’ romanıyal edebiyatımız damga vuran Yaşar Kemal’in eserlerinin ve edebiyat anlayışının çeşitli boyutlarda ve farklı pencerelerden değerlendirildiği bir dizi sohbetten oluşuyor. Özellikle Türkçe ve edebiyat öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen buluşmaların ilkinde yazar, eleştirmen Zeynep Oral ‘Yaşar Kemal’in Sahneye İzdüşümleri’ başlıklı sohbetle Loca’da edebiyat sevenlerle bir araya gelecek.

Darüşşafaka Cemiyeti ve Yaşar Kemal Vakfı’nın işbirliği, Yaşar Kemal’in en büyük dileklerinden biriydi. Bu işbirliğinin ilk adımı geçen yıl düzenlenen ‘Ortak Akıl, Ortak Gönül’ başlıklı öğretmen forumu olmuştu. ‘Yaşar Kemal Buluşmaları’nın da aynı dilek çerçevesinde katılımcıların öneri, katkı ve değerlendirmeleriyle gelişerek ‘ortak akıl, ortak gönül’ vizyonunu sürdürmesi amaçlıyor. Herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek etkinlikte kapılar etkinliğe yarım saat kala açılacak.

Yorumlar