21 °c

Yakalanan SAT'çılar çözüldü

Edirne'de yakalanan FETÖ'cü 3 SAT komandosunun sorgusu devam ediyor. İhanet timinde görev alan FETÖ'cüler ifadesinde, örgüt abileriyle 10 Temmuz'da görüştüklerini 5 gün sonra darbenin olacağını söylediklerini belirtti.

Yakalanan SAT'çılar çözüldü

Edirne'de yakalanan FETÖ'cü 3 SAT komandosunun sorgusu devam ediyor. İhanet timinde görev alan FETÖ'cüler ifadesinde, örgüt abileriyle 10 Temmuz'da görüştüklerini 5 gün sonra darbenin olacağını söylediklerini belirtti.

İhanet timinde görevli SAT Komandosu Mustafa Özel ifadesinde, 2002-2003 yıllarında FETÖ'deki abim bana Fetullah Gülen'in giydiği atleti hediye etmişti. 2013'te ABD'ye gidip Gülen'le yüz yüze görüştüm. 10 Temmuz 2015'te FETÖ abimle bir eve gittik. Orada İstanbul SAT Komutanlığı'nda çalışan Yüzbaşı Özay Cödel yüzbaşı bana darbenin 15 Temmuz Cuma günü gece saat 03.00'te olacağını söyledi. Listedeki kişilere haber verdim. 15 Temmuz günü mesaiye gittim. Akşam hava kararmadan Atatürk Havalimanı'na doğru yola çıktık. Dalaman'a gideceğimiz söylendi, sonra Akıncı Üssü'ne gittik. Sivil kıyafetlerle üsten kaçtım. İstanbul'a geldik. Burada FETÖ'de bizden sorumlu abi ile buluştuk. Bizi Kartal'daki FETÖ evine götürdü. Burada saklandık. 

İHTİYAÇLARI 'ABİ' KARŞILADI

SAT Komandosu Ahmet Çamoğlu: FETÖ ile ortaokul yıllarında tanıştım. Göreve gittiğim her yerde beni başka bir abiye devrettiler. 15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nde 70-80 kişilik halk toplandı. Bir süre sonra kalabalık arttı. Sakin olun, yaklaşmayın gibi anonslar yaptık. Bu sırada Akıncı Üssü personeli bir binbaşı ya da yarbay 'Nişan al, ayaklara ateş' emri verdi. Daha sonra darbe başarısız olunca tel örgülerden Akıncı Üssü'nü terk ettim."

İMAM MORAL VERDİ

SAT Komandosu Yücel Özcan: Kartal'daki eve bağlı bulunduğumuz abi gelir, moral verici konuşmalar yaparak her şeyin düzeleceğini söylerdi. Abi bizi Edirne'den Yunanistan'a kaçırmak için bir kaçakçıyla kişi başı 4 bin 500 euroya anlaştıklarını söyledi. Bizi arabasıyla Edirne'ye getirdi. Otoban yakınlarında Jandarma'yı görünce bizi bırakıp kaçtı.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.