TEKNOLOJİ
05 Mayıs 2022 10:32 Son Güncelleme: 05 Mayıs 2022 10:39

WhatsApp'ta gruplara yeni özellik! Artık silinebilecek!

WhatsApp, grup yöneticilerinin mesajları kontrol etmesi için ayrı bir özellik getiriyor. Şirket, grup yöneticilerine bir özellik daha vererek yanlış anlaşılmaların ve istenmeyen konuşmaların önüne geçecek. İşte yeni özelliğin ayrıntıları...

Haberi Dinle

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, grup yöneticileri için yeni bir özelliğin daha testine başladı. WhatsApp gruplarındaki yöneticilerde normal üyelerden farklı olarak kişileri ekleme, çıkarma ve yöneticiliği başka birine devretme özellikleri bulunuyor.

ShiftDelete'in haberine göre; yöneticilerin sahip olduğu özellikler, grupların düzenini sağlamaya yardımcı oluyor. Şirket, şimdi de grup yöneticilerine bir özellik daha vererek yanlış anlaşılmaların ve istenmeyen konuşmaların önüne geçecek.

ÜYELERİN MESAJLARINI SİLEBİLECEK

WABetaInfo’nun şu andaki sürümünde ortaya çıkan özellik, WhatsApp grup yöneticilerinin diğer üyelerin mesajları dahil olmak üzere herkes için mesaj silebilecek. Bu özellikle birlikte yöneticilerin grup içerisindeki düzeni ve yanlış anlaşılmaların önüne geçmesi bekleniyor.

Fakat test edilen fonksiyonun bu amaçla değil de keyfi olarak silinecek herhangi bir mesajın grup üyeleri arasında tartışmaya neden olacağı da tahmin ediliyor.

MESAJ İLETME SAYISINI SINIRLAMIŞTI

Anlık haberleşme uygulaması, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla bir mesajı iletme sayısını sınırlandırmıştı. WhatsApp grupları içinde yöneticiler tarafında silinen mesajların farklı bir şekilde belli olması bekleniyor. Şu anda test aşamasında olan fonksiyonun kararlı sürüme ne zaman geleceği işe şimdilik belirsiz durumda.

WhatsApp, durumlara emojiyle hızlı tepki verme ve ek olarak mesaj listesinden kişilerin durumlarını izleme özelliklerini de test etmeye başlamıştı. Firma, kullanıcılarının en iyi deneyimi yaşaması ve rakipleriyle rekabet edebilmesi için sık sık kendini yeniliyor.

Yorumlar