TEKNOLOJİ
06 Eyl 2017 17:26 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Whatsapp'ın kurumsal hesapları ücretli oluyor

Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyümeye devam eden WhatsApp şimdi de ücretli oluyor. Kurumsal hesapları kapsayacak bu uygulama şu anda test ediliyor.

Haberi Dinle

Facebook, WhatsApp mobil uygulamasından para kazanmanın yeni yollarını arıyor. Wall Street Journal'ın aktardığına göre, bir milyardan fazla kullanıcıya sahip popüler mesajlaşma uygulamasına, kurumsal iletişimle ilgili yeni özellikler eklenecek. WhatsApp'ın resmi blogundaki bültene göre de, kullanıcıların WhatsApp'taki büyük şirketlere ait hesaplarla daha kolay iletişim kurması adına eklemeler yapıldığı belirtildi.

GİRİŞİM ÇÖZÜMLERİ TEST EDİLİYOR

WhatsApp'ın blogunda "Küçük şirketler için ücretsiz olan Whatsapp Business uygulaması üzerinden kullanılacak yeni araçlar ve havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri, bankalar gibi büyük şirketler için girişim çözümlerini test etmekte oldukları" ifade edildi. Yakın dönemde de kurumsal hesapların resmi olduğu kanıtlayan yeşil tik işareti özelliğini getirmişti.

‘ÜCRET UYGULAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’

Wall Street Journal'a röportaj veren WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, "Gelecekte, şirketlere ücret uygulamayı düşünüyoruz" dedi. Idema, ücretli özelliklerin neler olduğunu ve ne zaman kullanıcıya ulaşacağını açıklamaktan kaçındı ve "Ücretlendirmenin detaylarını henüz belirlemedik," diye konuştu.

Yorumlar