TEKNOLOJİ
09 Mar 2021 12:47 Son Güncelleme: 09 Mar 2021 12:48

WhatsApp 'yedeklenen sohbetler için' yeni hamle yapacak

WhatsApp için yakın zaman önce 24 saatte kaybolan mesajlar için çalışmalarını sürdürüyordu. Şimdi ise bunun akabinde başka bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. WhatsApp 'yedeklenen sohbetler için' daha güvenli bir yöntem üzerinde çalışıyor.

Haberi Dinle

WhatsApp uzun bir süre gizlilik politikası sebebiyle gündemdeki sıcaklığını korumuştu. Bunların ardından popüler mesajlaşma uygulaması 24 saat sonra otomatik olarak silinecek mesajlar üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. WABetaInfo tarafından yeni ortaya çıkartılan haberlere göre WhatsApp hem Android hem de iOS için bulut depolama yöntemini kullanılan sohbetlerde yedekleri şifreleme noktasında çalışıyor.

Yeni özellik yolda

Yedeklenen sohbetler için daha güvenli bir yol oluşturmak adına çalışmalarını sürdürdüğü görülen popüler uygulamanın, bu yeni özelliği daha önce de gündeme gelmişti. Her ne kadar sohbetler uçtan uca şifreleme sunuyor olsa da bulutta yedeklenen mesajlara iCloud ve Google Drive üzerinden rahatlıkla ulaşılıyor. Güvenlik noktasında bir zaaf olarak görülen bu durumun ardından yeni özellik ‘bulut çözümlerini’ kullananları sevindirecek gibi duruyor.

Yorumlar