MEDYA
19 Mar 2021 21:18 Son Güncelleme: 19 Mar 2021 23:10

WhatsApp ve Instagram'da erişim sorunu

Sosyal medya devleri, Whatsapp, Facebook ve Instagram'da bir süre bağlantı sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirirken, global çapta yaşanan kesintiyle ilgili ilk resmi açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır. Yerli uygulamalarımız olan Yaay ve BİP uygulamalarımızda herhangi bir hizmet kesintisi bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

Instagram ve WhatsApp'a dünya genelinde erişim sorunları yaşandı. Söz konusu sıkıntıdan etkilenen ülkeler arasında Türkiye de vardı.

Kullanıcılar söz konusu platformlara erişmek istediklerinde hata mesajlarıyla karşılaştı. Uzmanlar, erişim probleminden etkilenen platformların hepsinin Facebook şirketine ait olması sebebiyle, erişim sorununun Facebook'un veri merkezlerindeki bir problem nedeniyle ortaya çıkmış olabileceğini belirtti. Şirket tarafından ise söz konusu probleme ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. 

BAKANLIKTAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "USOM raporuna göre WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır. Yerli uygulamalarımız olan Yaay ve BİP uygulamalarımızda herhangi bir hizmet kesintisi bulunmamaktadır. Yerli ve milli servisleri destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

TWİTTER'DA TT OLDU

WhatsApp ve Instagram'da yaşanan erişim sorununun ardından Twitter'da Whatsapp en çok konuşulan konu oldu.

Tüm dünyadan kullanıcılar, konuyla ilgili Twitter üzerinden binlerce paylaşım yaptı.

 

 

 

Yorumlar