TEKNOLOJİ
27 Tem 2021 09:17 Son Güncelleme: 27 Tem 2021 09:26

WhatsApp, fotoğraf sorununu çözdü

WhatsApp, kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuyu sonunda çözdü. En yaygın anlık mesajlaşma ağı WhatsApp, fotoğraf ve video gönderilerinde yaşanan "düşük kalite" sorununa kalıcı bir çözüm buldu.

Haberi Dinle

Whatsapp, yıllardır fotoğraf ve videoları düşük veri depolama hassasiyetinden dolayı kalitesini düşürüyordu. Bu da kullanıcalırın birbirlerine gönderdikleri fotoğraf ve videoların "kötü" çıkmasına neden oluyordu.

3 FARKLI SEÇENEK

WhatsApp'ın düşük kaliteden şikayetçi olan milyonlarca kullanıcı bulunuyor. WhatsApp kendi hassasiyetini göz önünde bulunduracak bir geliştirmeye gitti. Fotoğrafların yüksek çözünürlükte gönderilmesi için adım attı. Geliştirdiği özelliği Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için erişime açtı. Kullanıcılara üç farklı kalite seçeneği sunacak. Böylece kullanıcılar fotoğraf kalitesini belirleyebilecek.

TASARRUF, KALİTE, OTOMATİK

Otomatik (Tavisye edilen): Bu seçenek, ağ hızına bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını uygulamaya bırakacak.

En iyi kalite: Bu seçeneğin seçilmesi, mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sağlanacak.

Veri tasarrufu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacak.

 EN İYİ KALİTEDE YÜZDE 80'İNİ KORUYOR

Bu noktada kullanıcıların bilmesi gereken en önemli detay: “En iyi kalite”yi seçmek, fotoğrafların yüzde 100 orijinal kalitede gönderileceği anlamına gelmiyor. WhatsApp yalnızca sıkıştırma işlemini nispeten daha hafif uyguluyor ve orijinal kalitenin yaklaşık yüzde 80 kadarını koruyor.

Yorumlar