İSLAM
10 Eyl 2020 19:58 Son Güncelleme: 10 Eyl 2020 20:05

Veliler kaygılı! "EBA TV çocuklarımızı zehirliyor"

21 Eylül'de okullar uzaktan eğitim ile açılırken EBA TV’deki lise edebiyat dersinde, Peygamber Efendimizin mucizelerini küçümseyici bir üslup ve yanlış anlamaya mahal verecek cümleler kullanılarak anlatıldığı ders yeniden gündeme geldi. Bir çok veli "EBA TV çocukları zehirliyor. Bu sisteme nasıl güveneceğiz" şeklinde kaygılarını dile getirdi.

Haberi Dinle

Coronavirus salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından uzaktan eğitim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hizmete soktuğu EBA TV yeni eğitim yılında yeniden devreye girecek.

Geçtiğimiz dönem yayımlanan lise edebiyat dersinde, Peygamber Efendimizin mucizelerini küçümseyici bir üslup ve yanlış anlamaya mahal verecek cümleler kullanan EBA TV, sosyal medyada yeniden gündem oldu. 

Söz konusu derste, “Peygamber bir hurma ile bir orduyu doyuruyor. Bir parça suyla herkesi kandırıyordu.” ifadeleri kullanılmıştı.

“Kandırıyordu” cümlesini “doymak” olarak değil de “Aldatmak” olarak anlayan birçok sosyal medya kullanıcısı, EBA TV’ye eleştiri yağmuruna tutup tepkisini dile getirdi. Veliler, "EBA TV çocukları zehirliyor. Bu sisteme nasıl güveneceğiz" şeklinde tepkisini dile getirdi. 

Peygamber Efendimizin mucizelerini küçümseyici bir dil kullanıldığını ifade eden uzmanlar ise yanlış anlatımlara mahal verecek dil ve üsluptan uzak durulmasını gerektiğini belirtti.

 

Yorumlar