GÜNDEM
27 Oca 2022 12:46 Son Güncelleme: 27 Oca 2022 12:58

Üsküdar Belediyesinden balık ziyafetli teşekkür!

İstanbul'daki olumsuz kış şartlarında karla mücadele veren Üsküdar Belediyesi ekipleriyle balık ziyafetinde buluşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Ziyafette balık olması, balıkçıyla gündeme gelen İBB Başkanı'na mesaj olarak algılandı.

Haberi Dinle

Üsküdar Belediyesi, kar yağışının etkili olduğu süre boyunca gündelik hayatın ve ulaşımın sekteye uğramaması için yaptığı çalışmalarla Üsküdarlılardan tam not aldı. 142 personel, 11 adet kar küreme, 37 adet tuzlama aracı ve 21 adet iş makinesi ile ilçe genelinde yüzde 85 oranında yol açıklığı sağlayan Üsküdar Belediyesi, don tehlikesine karşı 120 personel ile gece çalışmalarını da sürdürdü.

Bin 789 noktada kar küreme işlemi gerçekleştiren Üsküdar Belediyesi, yolda kalan vatandaşların evlerine ulaştırılması konusunda destek sağladı ve 43 evsiz vatandaşı Üsküdar ve çevre ilçelerdeki otellere yönlendirdi.

VETERİNER İŞLERİ DE GÖREVDEYDİ

Üsküdar Belediyesi, yoğun kar yağışında Üsküdar’da yaşayan her canlı için çalıştı. 732 personel ve 203 aracın görev aldığı çalışmalarda Veteriner İşleri Müdürlüğünden 17 personel ve 5 araç sahadaydı. Toplamda 375 kg mama dağıtımı yapan Üsküdar Belediyesi, 27 kedi ve 13 köpeğe müdahale ederek yaşamlarını kurtardı.

EKİBE BALIK ZİYAFETİ

Karla mücadele çalışmalarında yer alan ekip ile balık ziyafetinde buluşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mesai arkadaşlarına teşekkürlerini sundu.

Hilmi Türkmen Twitter’da yaptığı paylaşımda da “4 gündür günde 18 saat mesai, 3-4 saat uykuyla çalıştılar. Birçoğu eve bile gidemedi ama açmadık cadde, sokak bırakmadılar. Sokaktaki her bir can için canla başla çalıştılar. Üsküdar’ımızın gönül elçileri ile balık ziyafetinde buluştuk, teşekkür ettik. Allah sizden razı olsun” yazısıyla teşekkürlerini iletti.

Karla mücadele ekiplerine verilen ziyafette balık olması, balıkçıyla gündeme gelen İBB Başkanı'na mesaj olarak algılandı.

Kaynak : İHA

Yorumlar