28 Haz 2022 16:45 Son Güncelleme: 28 Haz 2022 16:51

Ülkede salgın sonrası çalışmalar eve döndü! Ankette şaşırtan sonuçlar!

ABD'de yapılan bir anket sonucunda Amerika'daki çalışanların yaklaşık yüzde 35'ine koronavirüs salgını sonrası evden çalışmaları konusunda izin verildiği ortaya çıktı.

Ülkede salgın sonrası çalışmalar eve döndü! Ankette şaşırtan sonuçlar!
Haberi Dinle

McKinsey Amerikan Fırsatı anketine göre, ABD'de çalışanların üçte birinden fazlasının işverenleri tarafından evde çalışmalarının onaylandığı, ülkedeki iş gücünün yüzde 23'ünü oluşturan bir kesimin ise çalışma alanlarını seçmede kısmen özgür bırakıldığı sonucu paylaşıldı.

Anket sonuçları, Covid-19 salgınının geleneksel iş gücü uygulamalarını bozmasının ardından, ABD'de çalışanların yaklaşık yüzde 58'inin işlerini nerede yapacakları konusunda bir dereceye kadar seçim özgürlüğüne sahip olduğunu gösterdi.

EN AZ 3 GÜN EVDEN ÇALIŞMA

Anket ayrıca, uzaktan çalışma seçeneğine sahip çoğu çalışanın bu esneklikten yararlandığını gösterirken bu grubun yüzde 87'lik kesimi haftada en az 3 gün evde mesai yaptığını belirti.

15-18 Mart'ta yapılan ankete katılan işçilerin yüzde 13'ü ise farklı seçeneklere sahip olmalarına rağmen ofiste çalışmayı tercih ettiklerini söyledi.

Yorumlar