SPOR
19 Nis 2021 16:11 Son Güncelleme: 19 Nis 2021 16:58

UEFA Başkanı Ceferin: Milli takımlarında oynamalarına izin verilmeyecek

SON DAKİKA HABERİ... Futbolda 'Avrupa Süper Ligi' depremi sürüyor. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Avrupa Süper Ligi'ne katılan oyuncuların milli takımlarında oynayamayacaklarını söyledi.

Haberi Dinle

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, "Avrupa Süper Ligi'nde oynayacak futbolcuların, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda oynaması yasaklanacak. Milli takımlarında oynamalarına izin verilmeyecek." dedi.

Juventus Başkanı Agnelli hakkında sert konuşan başkan Ceferin, "Onun kadar ısrarla ve bu kadar çok yalan söyleyen birini görmedim. Onunla cumartesi öğleden sonra görüştük ve bana her şeyin yalan olduğunu söyledi. Açgözlülük, tüm insani değerlerin buharlaşmasına izin veriyor. Yakınımızda yılanların olduğunu bilmiyorduk. Bu nedenle saf olabiliriz. İhanete uğradık. Yakında yasal işlemler başlayacak." diye konuştu.

Ceferin, yeni Şampiyonlar Ligi formatının bu kulüpler olsa da olmasa da hayata geçeceğini söyledi.

"Büyük kulüp olarak çağırılan bu kulüpler, her zaman büyük kulüp değillerdi." diyen UEFA başkanı, "Juventus, Serie B'deydi. Manchester United'ın, Sir Alex Ferguson'dan önce nerede olduğunu bilmiyorum. Hukuk çerçevesinde uygulayabileceğimiz tüm yaptırımları uygulayacağız." dedi.

Yorumlar