28 Ara 2017 18:45 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:21

Tuzla'da paniğe neden olan zehirli vidanjör bulundu

İstanbul Tuzla'daki kimyasal atık soruşturmasında son dakika gelişmesi. İSKİ, 2 vidanjörden alınan örneklerde kimyasal madde bulunduğunu tespit etti.Tuzla Emniyeti alınan örnekleri Adli Tıp'a gönderdi.

Tuzla'da paniğe neden olan zehirli vidanjör bulundu
Haberi Dinle

İstanbul Tuzla'daki zehirli kimyasal atık soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Zehirli atığın bölgeye dökülmesinde kullanılan iki vidanjör tespit edildi. 

İstanbul, Tuzla’da 4 mahalleyi etkileyen, 97 kişiyi hastanelik eden kokuya neden olan “trikloreten” ile “tetrakloreten” adlı kimyasal maddelerin dökülmesinde kullanılan iki vidanjör tespit edildi.

 Tankerlerden alınan örneklerin incelendiği iski laboratuvarından sonuçlar çıktı. Örnekleri inceleyen laboratuvar, iki tankerde kokuya neden olan “trikloreten” ile “tetrakloreten" maddelerini buldu. 

Laboratuvar sonuçları soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilecek. Savcılık olaya ilişkin olarak, "Kasten yaralama" ve "Kasten çevreyi kirletme" suçlarından soruşturma yürütüyor. 

Laboratuvar sonucunun savcılığa ulaşmasının ardından önce vidanjör şoförlerinin ardından da bu vidanjörlerin atıkları aldıkları tesislerin yöneticilerinin ifadelerinin alınması bekleniyor.

Yorumlar