GÜNDEM
11 Eki 2019 11:18 Son Güncelleme: 11 Eki 2019 11:21

Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Türkiye Ermeni Patrikliği, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini belirterek, "Terörü sonlandırmak ve sınırların güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi ve bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ediyoruz." açıklaması yaptı.

Türkiye Ermeni Patrikliği'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Haberi Dinle

Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini dile getiren Türkiye Ermeni Patriklii'nden, "Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması için beka dualarımızı yineliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Türkiye Ermenileri Patrikliği Kaymakamı Sahak Episkopos Maşalyan, Barış Pınarı Harekatı hakkında açıklamada bulundu. Harekat'a açık destek verdiklerini belirten Maşalyan, " Terörü sonlandırmak ve sınırların güvenliğini sağlamak amacını güden harekatın amacına uygun bir şekilde sürmesi ve bir an önce huzur ve güvenliğin tesis edilmesi için dua ediyoruz." dedi.

"DUALARIMIZI YİNELİYORUZ"

Maşalyan sözlerini şöyle sürdürdü: "Tanrı esirgeyen kudreti ile yurdumuzu ve insanlarımızı her türlü felaketten korusun. Kiliselerimizde yapılan ainlerde Türkiye Cumhuriyet'inin bekası ve ordusu için her daim dua edilmektedir. Ordumuzun barışçıl amaçlarına ulaşması ve asker evlatlarımızın başarı ile görevlerini tamamlayarak esenlikle yurda geri dönmesi için her ainde tekrarladığımız beka duamızı yineliyoruz. Barış Pınarı Harekatı'nın barışçıl amaçlarına ulaşması için beka dualarımızı yineliyoruz."

Kaynak : AA

Yorumlar