13 Şub 2024 00:41 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 00:42

Türk karateciler fırtına gibi esti

Türk karateciler, Gürcistan'ın Tiflis kentinde düzenlenen Avrupa Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde etti. Bin 160 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türk karateciler, toplam 19 madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Bu madalyaların 3'ü altın, 5'i gümüş ve 11'i bronz madalya olarak elde edildi.

Türk karateciler fırtına gibi esti
Haberi Dinle

Millilerimizin bu başarısı Türk karate tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak kaydedildi. Özellikle genç ve ümit kategorilerinde elde edilen madalyalar, Türk karate sporunun geleceği için büyük umut vaat ediyor. Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abit Uğuz, Türk karatecilerinin bu başarısının tesadüf olmadığını ve büyük bir emeğin karşılığı olduğunu vurguladı.

Uğuz, Türk milli takımının Avrupa Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası'nda aldığı 19 madalya ile en çok madalya alan ülke olduğunu ve takım halinde de 4. sırada yer aldığını belirtti. Bu başarının Türkiye'nin katıldığı her yaş grubundan madalya alınmasıyla daha da anlam kazandığını ifade etti.

Karate branşının geleceğinin emin ellerde olduğunu ve yükselmeye devam edeceğini belirten Uğuz, bu başarının Türk karate sporunun potansiyelini gösterdiğini ve gelecek için umut verici olduğunu dile getirdi. Uğuz, milli takımı, teknik heyeti, görevli antrenörleri ve sporcuları kutlayarak, katkılarından dolayı büyük dojo kulüp antrenörlerine de teşekkür etti.

Yorumlar