12 Haz 2019 22:32 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:58

Türk futbolunda deprem etkisi yaratacak iddia

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Konyaspor'un Başkanı Hilmi Kulluk olağanüstü genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada yayıncı kuruluşun yayın hakkından çıkmak istediğini iddia etti.

Türk futbolunda deprem etkisi yaratacak iddia
Haberi Dinle

Konyaspor Kulübünün olağanüstü genel kurulunda Hilmi Kulluk, yeniden başkanlığa seçildi.

Selçuklu Kongre Merkezi Oditoryum Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanlığı oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından divan başkanlık kurulu faaliyet raporu okundu.

GÜVEN TAZELEDİ

Yeşil-beyazlı kulübün olağanüstü seçimli genel kurulunda tek aday olan Kulluk, geçerli oyların tamamını alarak güven tazeledi.

Hilmi Kulluk, genel kuruldaki konuşmasında, Türkiye'de en az borcu bulunan kulüplerden biri olduklarını söyledi. 

Göreve geldikleri andan itibaren şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini aktaran Kulluk, şunları kaydetti:

“EN AZ BORCU OLAN KULÜPLERDEN BİRİYİZ”

Konyaspor Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk yaptığı konuşmada, Türkiye’de en az borcu bulunan kulüplerden biri olduklarını söyledi. Göreve geldikleri andan itibaren şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Kulluk, “Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yapmadık. Bütün aldığımız her şey kayıt altındadır. İsteyen bütün delegeler gelip kulüpte yapılan harcamaları inceleyebilir. Şu an Türkiye’de en az borcu olan kulüplerden biri Konyaspor’dur, inanın. Trabzonspor, Beşiktaş, Galatasaray’ın borcuna bakın yine bizim borcumuz çevrilebilir durumda. Bizim tek yürek olup sponsorla reklamla gelirlerimizi artırmamız lazım.

YAYINCI KURULUŞ ÇIKMAK İSTİYOR

 Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran’da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum. Ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonu'na verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirlerde gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş onlarda çıkmak istiyor. Bu diğer 18 kulüp içinde geçerli” diye konuştu.

Yorumlar