12 °c

Trump: Oyun oynamayın! O gerçekten çok büyük!

ABD'de son yılların en şiddetli kasırgası olması beklenen Florence'in cumartesi karaya ulaşacağının tahmin edildiği açıklandı. Bu nedenle tahliye emri verilenlerin sayısı 1,7 milyonu buldu.

Trump: Oyun oynamayın! O gerçekten çok büyük!
13/09/2018 01:29 - Güncelleme : 05/04/2019 14:31

aBD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, daha önce perşembe akşamı ya da cuma sabahı karaya ulaşacağı tahmin edilen kasırganın cumartesi karada etkili olacağı belirtildi. 

CUMA-CUMARTESİ GÜNLERİ GÜNEY CAROLINA'DA ETKİLİ OLACAK 

Açıklamada, perşembe akşamı ve cuma günü kasırganın tetiklediği şiddetli rüzgarların Güney Carolina'da etkili olacağı bildirildi.

 ÜÇ EYALETTE 1.7 MİLYON KİŞİ İÇİN TAHLİYE EMRİ 

Yaklaşan kasırga nedeniyle Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde tahliye emri verilenlerin sayısı 1,7 milyonu buldu. 

İNSANLAR KAÇIYOR 

Ayrıca, kasırganın 5,4 milyon kişinin yaşadığı alanda etkili olacağı belirtilirken, insanlar iç bölgelere yolculuğa başladı. 

MARKETLER VE BENZİN İSTASYONLARINDA YOĞUNLUK 

Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia'nın kıyı kesimlerindeki marketler ve benzin istasyonlarından insanlar büyük miktarda alışveriş yaparken, bazı yollar da tek yöne düşürüldü. 

TRUMP UYARDI: KASIRGAYLA OYUN OYNAMAYIN, O GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK 

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından yayımladığı videoda, Florence'in ABD'nin doğusunda görülen en şiddetli kasırga olabileceğine işaret ederek, "Kasırgayla oyun oynamayın, o gerçekten çok büyük." uyarısında bulundu. 

"BEKLENENDEN DAHA KÖTÜ OLACAK, KASIRGANIN YOLUNDAN ÇEKİLİN" 

Kasırga için tüm hazırlıkların yapıldığına işaret eden Trump, "Güvende olmanızı istiyorum. Kasırganın yolundan çekilin. Yerel yetkililerin yaptığı tahliye emrine uyun." çağrısı yaptı.

 Trump kasırganın beklenenden "daha kötü" olacağını belirtti. 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.