EKONOMİ
09 Şub 2018 01:15 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:25

TOKİ o konutları geri aldı

Tunceli'de dar gelirli vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan ancak kiraya verilen ya da amacına uygun kullanılmayan konutlardan 33'ü geri alınarak kura ile belirlenen yeni hak sahiplerine verildi.

Haberi Dinle

İnönü Mahallesi'nde 2014 yılında TOKİ tarafından dar gelirli aileler için yaptırılan ve amacı dışında kullanılan konutlarla ilgili Tunceli Valiliği bir açıklama yaptı.

Konutların yeni hak sahiplerine teslim edilmesi için Belediye Konferans Salonu'nda kura çekimi yapıldığı ifade edilen açıklamada, kura sonucu dairelerden 33'ünün yeni sahiplerine, 14'ünün de içinde kiracı olarak oturanlara teslim edildiği belirtildi.

Tunceli Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "İnönü Mahallesi’nde 2014 yılında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) dar gelirli aileler için yaptırılan konutları amacına uygun kullanmadıkları veya kendilerine verilen evlerde oturmayıp kiraladıkları belirlenen vatandaşların satış sözleşmeleri feshedildi, daireler tahliye edildi. Tahliye işlemlerinin ardından konut talebinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlendi. İlk aşamada belirlenen 33 vatandaşa gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında konutlarının anahtarları teslim edildi. 14 vatandaşımız ise kiracısı oldukları 1+1 sosyal konutlarda kaldıkları evin hak sahipliğini aldılar" denildi.

Yorumlar