YAŞAM
03 Mar 2016 12:47 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:18

Tokat'ta kaybolan çocuklar için aramalar tekrar başladı

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 66 gündür kayıp olan iki çocuk Bayram ve Dursun için balçık kaplı alanda iş makinesi ile arama çalışması başlatıldı.

Tokat'ta kaybolan çocuklar için aramalar tekrar başladı
Haberi Dinle

Reşadiye'nin Çermik Mahallesi'nde ikamet eden Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları 8 yaşındaki Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan, 29 Aralık 2015 tarihinde evlerinin yakınlarında bir parkta oynadıktan sonra kaybolmuştu. Uzun süre karadan, havadan ve suda devam eden arama çalışmalarında bir ipucuna ulaşılamazken, belirli aralıklarla ailelerin talepleri doğrultunda ara verilen arama çalışmaları devam ediyor.

HES BARAJI ARANIYOR
Reşadiye ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Kelkit Çayı üzerinde bulunan HES barajında arama çalışması başlatıldı. DSİ ait ekskavatör yardımı ile suyun balçıkla kaplı tabanında arama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen 4 kişilik ekibin nezaretinde devam eden çalışmalarda sudan çıkan balçık takip edilerek bir iz arandı. Tokat AFAD ekipleri de botla Kelkit Çayı'nda tarama yaptı.

ÇOCUKLARIN KAÇIRILMA İHTİMALİNE KARŞI ANNE EROL'DAN ÇAĞRI
Kayıp çocuklardan Bayram’ın annesi Adile Erol, 66 gündür çocuklardan bir haber olmadığını, bu yapılan çalışmaların son olduğunu belirterek, “Şu ana kadar hiçbir şey bulunamadı. Eğer götüren de varsa bizim feryadımızı kaç gündür duyuyorlar. Yani bu çocuklar nereye gitti bilmiyoruz. Allah rızası için evlatlarımızı getirsin, ciğerimiz yandı. Kaç gündür gözyaşımız akıyor. Çalışmalar sonucu hiçbir şey çıkmadı. Herkes ellerinden geleni yaptı ama sonuç çıkmadı. Demek ki çocuklar uzakta bir yerde. Götürene buradan sesleniyorum, hiç mi vicdanı yok. Böyle bir şey yaptıysa bizim çocuklarımızı geri bıraksın. Bunu yapanın da ben insan olduğunu zannetmiyorum, yüreğimiz yanıyor. İnsanlıktan çıkmış bir insan, bu kadar bir anneye acı çektirirse" dedi.

"KAÇIRILDIĞINA HEMFİKİRİZ"
Kayıp çocuklardan Dursun Kağan’ın babası İbrahim Taşçı ise, yapılan onlarca arama çalışmasına rağmen hiçbir ipucuna ulaşılamadığını kaydetti. Çocukların suda yapılan arama çalışmalarında bulunamaması nedeni ile kaçırılma ihtimali üzerinde durduklarını ifade eden Taşçı, "Kaçırıldığına hemfikiriz. Artık ırmaktan umutlarımız kesiliyor." dedi.

Yorumlar