MEDYA
06 Kas 2020 13:36 Son Güncelleme: 06 Kas 2020 13:37

Timur Selçuk hayatını kaybetti

Türk pop müziği yorumcusu, besteci ve piyanist olan Timur Selçuk hayatını kaybetti. Selçuk'un eşi, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Dün gece en son saat 11.30'ta beraberdik. Sabaha karşı da ölü bulduk, Herhangi bir rahatsızılığı yoktu. Kalp krizinden öldüğünü düşünüyoruz."

Haberi Dinle

Türk pop müziği yorumcusu, besteci ve piyanist olan Timur Selçuk, 74 yaşında hayatını kaybetti. Selçuk'un eşi, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Dün gece en son saat 11.30'ta beraberdik. Sabaha karşı da ölü bulduk, Herhangi bir rahatsızılığı yoktu. Kalp krizinden öldüğünü düşünüyoruz."

TİMUR SELÇUK KİMDİR?

Türk sanat müziği bestecisi Münir Nurettin Selçuk'un oğludur. Beş yaşında piyano çalmaya başlamış, yedi yaşında ilk konserini vermiştir. Galatasaray Lisesi mezunudur. Aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne de devam etmiştir. 

Paris'teki École Normale de Musique de Paris'te bestecilik ve orkestra yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 1975'te Türkiye'ye dönmüştür. 'Ayrılanlar İçin', 'Sen Nerdesin', 'Beyaz Güvercin' ya da 'İspanyol Meyhanesi' gibi parçaları bu dönemimin şarkılarıdır. 

Yorumlar