TEKNOLOJİ
24 Mayıs 2022 16:59 Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022 16:59

Tiktok, ücretli abonelik özelliğini kullanıma açıyor

TikTok, ücretli abonelik özelliğinin bu hafta kullanıma açılacağını bildirdi. Yeni gelen özellik kullanıcılara, sevdikleri içerik üreticilerine aylık belli bir ücret karşılığında abone olabilme imkanı tanıyor.

Haberi Dinle

En çok kullanılan programlardan biri olan TikTok’un ücretli abonelik özelliğine yönelik resmi bir paylaşım geldi. TikTok yaptığı paylaşımda içerik üreticilerine yeni bir gelir kapısı oluşturan ücretli abonelik özelliğinin bu hafta yayınlanacağı açıkladı.

Webtekno'nun haberine göre, TikTok’a gelecek yeni özellikle birlikte TikTok kullanıcıları, desteklemek istedikleri içerik üreticilerine aylık belli bir ücret karşılığında abone olabilecekler. Aylık abonelikle birlikte YouTube ve Twitch gibi platformlarda olduğu gibi kullanıcılar, abonelere özel sohbet, emote’lar ve rozetler gibi pek çok özelliğe sahip olacak.

Fakat tüm bu özelliklerin yanı sıra diğer platformlardan farklı olarak kullanıcılar, canlı yayın sırasında içerik üreticilerinin kameralarını da kontrol edebilecekler. Aynı şekilde içerik üreticileri, abonelerine özel şekilde canlı yayın odalarını kişiselleştirebilecekler.

TikTok tarafından paylaşılan bilgilere göre ücretli abonelik özelliğini aktifleştirmek isteyen içerik üreticileri 18 yaşından büyük olmak zorunda. Bununla birlikte bu içerikten faydalanmak isteyenlerin en az bin takipçiye sahip olması gerekiyor.

Özellik, 26 Mayıs’tan itibaren TikTok’ta kullanılabilir olacak. Özellikten şu anlık yalnızca TikTok davetiyle kabul edilen içerik üreticileri faydalanabilecek.

 

 

Yorumlar