GÜNDEM
22 Mayıs 2019 12:28 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:36

THY uçağı taksi yaparken direğe vurdu!

THY'nin İstanbul-Ankara seferini yapan Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı, taksi yaparken aprondaki aydınlatma direğine vurdu. Uçağın sağ kanadında ciddi bir hasar oluşurken yolcular uçaktan indirildi.

THY uçağı taksi yaparken direğe vurdu!
Haberi Dinle

İstanbul Havalimanı'nda kalkışa hazırlanan bir uçağın kanadı direğe çarptı. Yolcular çarpma anında büyük bir gürültü duyulduğunu ve içeridekilerin sarsıldığını kaydederken; kaza geçiren uçak hangara çekildi ve uçuş yeni bir uçakla gerçekleştirildi.

Sabah 08.45'te Ankara seferini yapmaya hazırlanan THY'ye ait Sümela isimli Boeing 737 tipi uçağın kanadı taksi sırasında kaza geçirdi. Uçakta bulunan gazeteci Serdar Kuzuloğlu, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yaşananları şöyle anlattı:

"İstanbul- Ankara uçuşunu yapmakta olan TK2108 sefer sayılı Boeing 777-300 uçağımız pist başı için taksi yaparken büyük bir gürültüyle sarsıldı. Sağ kanadımız pist kenarındaki bir kuleye çarpmış. Büyük hasar var. Hayatımda böyle bir şeye şahit olmadım. Uçak değiştiriyoruz."

"Hiçbir resmi açıklama yapılmadı; yetkililerden edindiğim gayrıresmi bilgiler ise ürpertici"

Uçağın kanadının metal direği 'kağıt gibi katlağını' kaydeden Kuzuloğlu, 2.5 saat rötarın ardından yeni bir Boeing 777-300 ER ile Ankara'ya doğru yola çıktıklarını belirterek, "Kimse, hiçbir resmi açıklama yapmadı. Yetkililerden edindiğim gayrıresmi olanlarsa ürpertici (paylaşamam). Kriz yönetimi koca bir SIFIR" yorumunda bulundu.

THY'den anons: Direğe temas eden uçağımız...

Uçakta bulunan bir başka yolcu Mete Bayrak da, THY'nin özür için yolculara bir kısa mesaj attığını ve bunun dışında bilgilendirme yapılmadığını belirterek, "Paramparça olmuş direk ve kanat varken 'direğe temas eden uçağımız' anonsu da komik oldu" dedi.

Yorumlar